Chaozz

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
0% (0 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Chaozz Upravit životopis

Chaozz je jedna z prvních a komerčně nejúspěšnějších hip-hopových českých skupin 90. let. Vznikli v roce 1995. Již v roce 1996 vyšla první deska. Od roku 2002 mají pauzu na dobu neurčitou.

Roku 1993 vznikla v Praze skupina UNIT. Byla to sestava ze 4 lidí: (Basse, Rustyho, Dědka a DJ Skuply. V roce 1994 rozběhli první koncert v Alterně Komotovce. Přibližně ve stejnou dobu jako vznikla skupina UNIT, natočil Deph svoje první sólové demo. Dal se dohromady s Fugazem a rozběhli nový projekt s názvem FLAVAMATIC. V červnu roku 1994 sa skupina UNIT rozpadla na dvě části - Deph a tehdejší CHAOZZ (Bass a Rusty, kteří k sobě přibrali Smoga jako DJ). CHAOZZ v této sestavě koncertoval poprvé někdy v září 1994 společně se skupinou FLAVAMATIC. Společných akcí těchto dvou skupin bylo víc a na jedné z nich se dohodli, že se spojí v jeden CHAOZZ. Důvodů bylo údajně víc, například společné názory na hudbu, styly, atd. A tak vznikl CHAOZZ v nové sestavě: (Bass, Deph, Rusty, Fugaz a DJ Smog.

V době vzniku formace Chaozz existovalo v Praze několik skupin hrajících v podobném stylu (např. WWW, o níž Chaozz zpívá v písni 1,2,3), ale ani jedna z nich nedosáhla příliš velkého úspěchu.

Deph si údajně chodil kupovat nosiče s hip-hopem do jednoho hudebního obchodu v centru Prahy. Majitelem tohoto obchodu byl jistý Ivo Pospíšil. Ten hledal nějakou hip-hopovou skupinu a tak Deph využil situace a seznámil pana Pospíšila s Chaozz-em. A protože pan Pospíšil hledal skupiny pro vydavatelství Polygram, tak se Chaozz-u otevřely dvere do světa. V roce 1996 vydali svoje první album …a nastal Chaozz. Velkého úspěchu dosáhla skupina například singly Policie či Planeta opic.

Před vydáním druhého alba si ještě trochu zaexperimentovali se slovenskou skupinou No Gravity na singlu Sorry. V singlu Chaozz věci se věnují parodování reklam. Na úspěchu Chaozz-u má svůj malý podíl i televize Nova a její hitparáda Eso, která klipy Chaozzu nasadila.

Členové skupiny

  • Rusty - rap
  • Fugaz - rap
  • Deph (aka Kato) - rap
  • Skupla - DJ
  • Bass (aka BA2S) - rap
  • Rychlik - maskot
  • Smog - DJ do roku 1997

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny Chaozz

Fotky Chaozz (6)

Videoklipy Chaozz (101)

Písně Chaozz (285)

Všechny písně Chaozz (285) »

Diskografie Chaozz (6)

...a nastal chaos ( 10 Jul 2007)
Inventura - Best Of ( 26 Jun 2006)
Zprdeleklika ( 30 Sep 2011)
Sakum prdum ( 30 Sep 2011)
Celá diskografie Chaozz (6) »
TOPlist