Blink 182

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
100% (2 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Blink 182 Upravit životopis

Blink-182 je americká poppunková skupina, kterou v roce 1992 založili Tom DeLonge (kytara, zpěv), Scott Raynor (bicí) a Mark Hoppus (basová kytara, zpěv). Původní název skupiny zněl Blink, kvůli irské kapele se stejným názvem se však přejmenovali na Blink 182. Vydali pět studiových alb, největší úspěchy sklidily desky Enema of the State a Take Off Your Pants and Jacket z let 1999, resp. 2001. Diskografii uzavřeli v roce 2005 výběrem největších hitů, a poté se rozpadli. Tom DeLonge založil kapelu Angels & Airwaves, Mark Hoppus a Travis Barker působí společně v kapele +44. Letos na jaře na ohlášení 51 udílení cen Grammy, dorazila kapela ve skupenství v jakém se v roce 2005 rozešli a ohlásili světu že jsou zpět. Nyní navázali tam kde v roce 2005 skončili a chystají novou desku.

Historie

Začátky

Pod původním názvem Blink nahráli v roce 1993 dvě demo-alba: Flyswattwer a Buddha, avšak bez většího úspěchu. Ten přišel v roce 1994 s deskou Cheshire Cat a to především díky písním „Carousel“ a „Peggy Sue“. Záhy poté byli nuceni se přejmenovat, aby se odlišili od stejnojmenné irské techno skupiny. Problém vyřešili tak, že si ke svému názvu přidali číslici 182 (čte se: one eighty two), o které dodnes panuje spousta pověstí a fám. Podle některých číslice vyjadřuje počet slov „fuck“, které vyřkl Tony Montana ve filmu Scarface, podle jiných zase počet mil, kolik musel ujet Mark za svojí přítelkyní anebo vychází z filmu Turk 182! Timmothy Huttona. Dle slov kapely však toto číslo nemá žádný hlubší smysl.

Dude Ranch

Spolu s novým názvem změnili i vydavatelství - album Dude Ranch už nahráli u velké společnosti MCA (později Geffen Records). Po jeho dokončení opouští skupinu Scott Raynor. Důvodem byl prý nedostatek času (Scott studoval vysokou školu), podle osatních členů skupiny měl však problémy s alkoholem. Za bicími ho nahradil Travis Barker, který byl údajně kvůli tetováním vyhozen ze školy.

Na vrcholu

Doba největší slávy přišla s deskou Enema of the State (1999). Do mainstreamu je vynesly hlavně hity „What’s My Age Again“ a „All The Small Things“. Z hlediska prodejnosti se jedalo o jejich nejúspěšnější desku (17 mil. prodaných kopií). O dva roky později úspěšně navázali albem Take Off Your Pants and Jacket s hity „First Date“, nebo „Rock Show“.

V roce 2003 vyšlo již pod přejmenovanou společností Geffen Records album Blink-182. Největší úspěch sklidily singly „I Miss You“ a „Feeling This“, v písni „All of This“ se objevil i hlas hostujícího Roberta Smitha ze skupiny The Cure. Ačkoli se Blink-182 stále drželi na vrcholu hudebního showbyznysu (3. místo v americké hitparádě), po vydání této desky se na dlouho dobu odmlčeli a věnovali se pouze svým vlastním projektům.

Konec skupiny

1. listopadu 2005 vydává společnost Geffen Records výběr hitů Blink 182 a několik týdnů na to ohlašují členové pauzu na dobu neurčitou.Zvítězily vlastní projekty jednotlivých členů. Tom DeLonge založil kapelu Angels & Airwaves, Mark Hoppus a Travis Barker působí společně v kapele +44.

Pokračování (Comeback)

Na 51. udílení cen Grammy 8. února 2009 se kapela nechala slyšet, že se vrací. „Tentokrát byl projekt +44 schován pod koberec, naopak Angels & Airwaves budou pokračovat“, podotkl Tom DeLonge. Skupina tvrdí, že návrat Blink považuje za pokračování a ne za Comeback. Roku 2010 měla kapela turné po Evropě a rok předtím po Severní Americe. Hned poté se kapela vrátila k práci na své nové společné desce která se bude jmenovat Neighborhoods. Mark Hoppus se stal moderátorem svého pořadu "a Diferent spin with Mark Hoppus" televizní společnosti FUSE. Travis Barker vydal svou sólovou desku "Give The Drummer Some" na které se podílelo spousta muzikantů (Slash,The cool kids,Lil Wayne,atd.) Tom Delonge se svou kapelou Angels and Airwaves vydal album LOVE (album si vydali na vlastní náklady a bylo zdarma ke stažení).V roce 2011 měli Blink 182 naplánované evropské turné, které zahrnovalo i vystoupení na Prague City Festivalu 2011. Turné bylo však zrušeno prý kvůli dokončení nové desky. Toto zrušení vyvolalo pobouření hlavně mezi evropskými fanoušky. (Blink však přislíbili návrat do Čech v roce 2012) I přes zrušení evropského turné se Blink vydají od 5.7.2011 na americké turné společně s My Chemical Romance.Dne 15.7.2011 Blink 182 vydali nový singl Up All Night - jejich první nová píseň po šesti (pokud počítáme, že singl Not Now vyšel už na UK verzi alba v roce 2003, tak po osmi) letech o které se vedly diskuse jak moc Angels & Airwaves nebo +44 ovlivnili hudbu Blink. Vydání desky Neighborhoods bylo stanoveno na 27.Září 2011.14.9.2011 deska Neighborhoods unikla na internet jen několik málo dní před vydáním.

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny Blink 182

Fotky Blink 182 (276)

Videoklipy Blink 182 (152)

Písně Blink 182 (464)

Všechny písně Blink 182 (464) »

Diskografie Blink 182 (23)

Neighborhoods ( 27 Sep 2011)
Greatest Hits ( 28 Oct 2005)
Celá diskografie Blink 182 (23) »
TOPlist