Beata Hlavenková

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
0% (0 hlasů) Neumístněno
Žánry: piano , jazz

Popis interpreta Beata Hlavenková Upravit životopis

Beata Hlavenková (* 1978) je česká jazzová pianistka a skladatelka. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, v roce 2004 dokončila studia na univerzitě v Massachusetts v oboru kompozice, jazzová kompozice a aranžování. Spolu se svým manželem, kytaristou a skladatelem Patrikem Hlavenkou se podílela na projektu S’aight. V roce 2004 vyšlo stejnojmenné album spolu s kontrabasistou Jaromírem Honzákem, bubeníkem Danielem Šoltisem a saxofonistou Rostislavem Frašem.

V roce 2006 byla také součástí tria Jaromíra Honzáka Face of the Bace. Na bicí tu hrál Roman Vícha.

Od roku 2005 spolupracuje s Lenkou Dusilovou. Tato spolupráce vyústila ve velmi originální projekt Eternal Seekers, na kterém se Beata podílela autorsky, hráčsky i aranžérsky. Zvuk stejnojmenné desky tu významně ovlinil také klarinetový kvartet Clarinet Factory.

Beata také hraje na dvou deskách Věry Martinové, se kterou odjela v roce 2006 turné. Kromě výše jmenovaných Beata spolupracuje se spoustou dalších nejen jazzových hudebníků a ansámblů: například s Yvonne Sanchez, Katkou Šarkozi, Ondřejem Konrádem, Vertigo Quintetem, Davidem Dorůžkou, Benediktou, Toxique, Triny, Leonou Prokopcovou, Ondřejem Rumlem a dalšími.

Působí také jako hudební pedagog. Vyučovala kompozici na Konzervatoři Jaroslava Ježka. V současné době vyučuje na New York University v Praze. Se svým mužem také připravila osnovy pro první české vysokoškolské studium jazzové hudby v Česku, které bude otevřeno na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.

V roce 2009 jí u hudebního vydavatelství Animal Music vyšla deska Joy for Joel, která se natáčela ve Spojených státech. Na desce hraje s trumpetistkou Ingrid Jensen a saxofonistou Richem Perry.

Je autorkou liturgie, která vyšla roku 2005 v Evangelickém kancionálu pro luterské církve ve Slezsku .

S manželem Patrikem Hlavenkou má dva syny.

Zdroje

  • Oficiální web Beaty Hlavenkové: www.beatahlavenkova.com

Zdroj: Wikipedia.org

Fotky Beata Hlavenková (0)

Písně Beata Hlavenková (12)

Všechny písně Beata Hlavenková (12) »
TOPlist