Avicii

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
98% (8 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Avicii Upravit životopis

Tim Bergling (* 8. září 1989), uměleckým jménem znám jako Avicii, Tim Berg, Tom Hangs, a Ashwin, je švédský DJ nominovaný na Grammy Award, remixer, a hudební producent. Jeho debutový singl, Seek Bromance, se držel v žebříčcích Top 20 v mnoha zemích, včetně Velké Británie, Belgie, Nizozemsku, a rodného Švédska.

V roce 2011 vydává singl Levels, který okamžitě obsazuje žebříčky Top 10 ve Velké Británii, Irsku, Rakousku, Dánsku, Nizozemsku, Německu, Řecku a Švédsku.

Téhož roku se také umístil na 6. místě žebříčku Top 100 DJů vyhlašovaným časopisem DJ Mag.

Život a kariéra

Tim Bergling se narodil 8. září ve Stockhlomu, ve Švédsku. Avicii se objevil v hudebním průmyslu roku 2008, kdy mu bylo 18 let, kompilací remixu titulního motivu videohry Lazy Jones. To vedlo k vydání jeho první nahrávky ve Strike Recordings, nazvané Lazy Lace.

V roce 2010 začíná Avicii spolupracovat se švédským DJ Johnem Dählbäckem a vydávají song nazvaný Don't Hold Back. Kromě toho začíná pracovat se světoznámými DJi jako je Tiësto a Sebastian Ingrosso. Přestože Aviciiho práce je zaměřena zejména na elektronickou hudbu, EMI vydává vokálovou verzi songu Bromance, pojmenovanou Seek Bromance.

V říjnu 2010 podepisuje smlouvu s EMI.

V roce 2011 vydává společně s Davidem Guettou song Sunshine, který získal nominaci Grammy Award jako nejlepší taneční skladba. Téhož času také vydal skladbu Levels, která se dočkala hned několika verzí a vynesla Aviciiho na vrchol jeho kariéry.

Zdroj: Wikipedia.org

Fotky Avicii (17)

Videoklipy Avicii (10)

Písně Avicii (10)

Všechny písně Avicii (10) »
TOPlist