Asian Dub Foundation

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
0% (0 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Asian Dub Foundation Upravit životopis

Asian Dub Foundation (někdy jen ADF) je britská hudební skupina, která ve své hudbě kombunuje prvky dubu, drum’n’bass, reggae, dancehallu, ale i punku. Skupina používá jak DJs, tak i živé hudební nástroje.

Skupina vznikla v roce 1993, když se v Londýně natáčel dokument Identical Beat. Točil se ve škole Farringdon Community Music House, kde probíhaly kurzy pro DJs, vypsané pro mladé asijské studenty. Tyto kurzy vedli Anniruddha Das a John Pandit. Tito dva díky těmto kurzům poznali čtrnáctiletého bengálského rappera Deedera Zemana. Vznikli tak Asian Dub Foundation. Tři zakladájící členové začali vystupovat pod jmény Dr. Das, Pandit G a rapper Zeman začal vystupovat pod jménem Master D. Skupina se svým vlastním repertoárem se ale stali až s příchodem dalšího člena – kytaristy Steva Chadra Savale, který přijal přezdívku Chadrasonic. Ten byl známý svým netradičním přístupem ke kytaře – všechny struny ladil na jednu notu (jak bývá zvykem například u sitaru), při hře zásadné používal distortion a na kytaru někdy hrál i nožem. Tou dobou se celou Británií šířila vlna násilí proti přistěhovalcům z Asie. Tyto události a název kapely také pomohly při podpisu prvního nahrávacího kontraktu pro Nation Records. Debutové EP z roku 1994 dostalo název Conscious.

Široké spektrum hudebních vlivů, které dokázaly přetavit do své hudby (přes punk a ambient až po bengálské lidovky) rychle přineslo kapele širokou základnu fanoušků, kterými také byli antifašisté, kterým imponovalo, že se kapela otevřeně staví proti rasismu. V roce 1995 proslavil kapelu úspěšný singl Rebel Warrior. Stejný rok následovala plnohodnotná deska Facts and Fiction a v roce 1998 deska Rafi’s Revenge. Další alba se jmenují: Community Music (2000), Enemy of the Enemy (2003), Tank (2005) a Punkara (2008)

Zdroj: Wikipedia.org

Fotky Asian Dub Foundation (22)

Videoklipy Asian Dub Foundation (111)

Písně Asian Dub Foundation (399)

Všechny písně Asian Dub Foundation (399) »

Diskografie Asian Dub Foundation (21)

RAFI ( 22 Dec 2008)
Enemy Of The Enemy ( 4 May 2004)
R.A.F.I. ( 25 Jul 2000)
Rafi's Revenge ( 3 Apr 2006)
Celá diskografie Asian Dub Foundation (21) »
TOPlist