As I Lay Dying

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů
Hodnocení
0% (0 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta As I Lay Dying Upravit životopis

As I Lay Dying je americká metalcorová hudební skupina původem ze San Diega. Kapela byla založena v roce 2000 Timem Lambesisem a již v roce 2001 vydala své první album. Kapela působí ve složení: zpěvák Tim Lambesis, bubeník Jordan Mancino, sólový kytarista Nick Hipa, kytarista Phil Sgrosso a basák Josh Gilbert, všichni členové kapely jsou křesťany. Podepsáni pod Metal Blade Records vydali As I Lay Dying pět studiových, jedno rozdělené a jedno kompilační album.

Čtvrté studiové album skupiny As I Lay Dying, An Ocean Between Us se vyšplhalo na osmou příčku v žebříčku Billboard 200 a na první příčku v žebříčku Top Rock. Skupina vystupovala na Wacken Open Air, With Full Force, Soundwave Festival, Sounds of the Underground, Warped Tour, a Taste of Chaos. V roce 2007 vyhráli As I Lay Dying ocenění "Ultimate Metal God" od MTV2 na prvním ročníku "All That Rocks", v roce 2008 byli nazváni "Umělec roku" na hudebních oceněních v San Diegu a v roce 2008 byli nominováni na ocenění Grammy za písničku "Nothing Left". Skupina napsala a nahrála své poslední album The Powerless Rise během tříletého procesu. Toto album vyšlo v květnu 2010 a je považováno za jejich zatím nejlepší dílo.


Od doby svého vzniku As I Lay Dying neustále koncertují a většinu času strávili mimo domov. V roce 2005 vedli second stage na Ozzfestu a na konci září zavítali i do Pražského klubu Black Pes.

Turné

2005

V létě 2005 hráli As I Lay Dying na druhém pódiu na Ozzfestu dohromady například s kapelami Killswitch Engage, Trivium, Rob Zombie, The Black Dahlia Murder, It Dies Today, Bur Your Dead a Arch Enemy.

2006

V létě 2006 se As I Lay Dying účastnili turné Sounds of the Underground,kde hráli s kapelami In Flames, Cannibal Corpse, The Black Dahlia Murder, Shadows Fall, It Dies Today, Gwar, Trivium, Evergreen Terrace, The Chariot, Terror, Behemoth, Job for a Cowboy a Through the Eyes of the Dead.

2007

V létě 2007 se As I Lay Dying objevili na Warped Tour. Na podzim roku 2007 uspořdali turné An Ocean Between Us Tour s podporou od kapel All That Remains, Haste the Day a Through the Eyes of the Dead.

2008

V roce 2008 se As I Lay Dying připojili k akci Soundwave během únoru a března v Austrálii, kde hráli spolu s kapelami Killswitch Engage, Shadows Fall, Bleeding Through, Haste the Day a Carpathian.

V létě 2008 se také kapela na jeden měsíc od 20. června do 18. července opět objevila na turné Warped Tour. K tomu navíc hráli na festivalech Cornerstone, Sonshine a Revelation Generation Festival. Objevili se také na festivalech Lifelight, Wacken Open Air, Bloodsock Open Air, Ichthus, a Dubai Desert Rock.

Kromě těchto akcí vystupovali ke konci léta As I Lay Dying spolu s kapelami jako Evergreen Terrace, August Burns Red a Misery signals.

Na podzim roku 2008 počínajíc 8. listopadem hráli As I Lay Dying na turné Rockastar Taste of Chaos v Singapuru s kapelami Story of the Year a A Vacant Affair. As I Lay Dying také vystupovali na koncertu v Anaheimu 21. listopadu s kapelami Bring Me The Horizon, Terror a Born of Osiris. Koncert byl natáčen pro použití v prvním DVD As I Lay Dying. Kapela uzavřela turné koncertem na Jakartě 30. listopadu.

2009

Skupina provozovala turné po Spojených státech spolu s kapelami Protest the Hero, The Human Abstract a MyChildren MyBride.

As I Lay Dying se poprvé objevili na Alive Music Festivalu v Canal Fultonu v Ohiu. Sdíleli zde pódium s kapelami The Devil Wears Prada, Haste the Day a Norma Jean. Toto bylo také poprvé, kdy Alive Music Festival uváděl metalové kapely.

V říjnu měli turné s kapelami Senses Fail, Closure a Fact v Moskvě. V říjnu se také uvolnili ze studia aby se mohli objevit na Self Destruct v Jacketu.

2010

Skupina vyrazila na turné po Evropě aby podpořila své album The Powerless Rise. Mezi podpůrné kapely patří Suicide Silence, Heaven Shall Burn a Sylosis.

Členové kapely

Současná sestava

 • Tim Lambesis – hlavní zpěv (2001–nyní)
 • Jordan Mancino – bicí (2001–nyní)
 • Phil Sgrosso – kytara (2003–nyní)
 • Nick Hipa – sólová kytara (2004–nyní)
 • Josh Gilbert – basová kytara, čistý zpěv (2007–nyní)

Dřívější členové

 • Clint Norris – basová kytara, čistý zpěv (2003–2006)
 • Aaron Kennedy – basová kytara (2003)
 • Noah Chase – basová kytara (2001–2002)
 • Evan White – sólová kytara (2001–2002, 2003)
 • Tommy Garcia – sólová kytara (2002–2003)
 • Jasun Krebs – kytara (2003)

Náhrady na turné

 • Justin Foley – bicí (2009)
 • Aaron Newberry – basová kytara (2007)
 • Brandon Hays – basová kytara (2002–2003)
 • Chris Lindstrom – kytara (2003–2004)
 • Chad Ackerman – kytara (2002)

Sezení

 • Brandon Young (bicí v písničce "When This World Fades")
 • Tommy Garcia (objevil se alespoň jednou na každém dosud vydaném albu)

Zdroj: Wikipedia.org

Členové skupiny As I Lay Dying

Fotky As I Lay Dying (175)

Videoklipy As I Lay Dying (83)

Písně As I Lay Dying (351)

Všechny písně As I Lay Dying (351) »

Diskografie As I Lay Dying (8)

TOPlist