Anna K

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 2 fanoušci
Nesnáším 0 antifanoušků
Napiš názor 2 názory
Hodnocení
76% (34 hlasů) Neumístněno

Popis interpreta Anna K Upravit životopis

Anna K (* 4. ledna 1966, Vrchlabí) vlastním jménem Lucianna Krecarová je česká zpěvačka a skladatelka.

Rodina, vzdělání

Narodila se v krkonošském Vrchlabí, vyrůstala u své babičky v nedalekém Špindlerově Mlýně a na Vrbatově boudě. Před odchodem do Prahy závodně lyžovala za lyžařský oddíl TJ Slovan Špindlerův Mlýn. Ve třetí třídě se přestěhovala do Prahy a přestoupila na jazykovou základní školu v Ostrovní ulici. Poté vystudovala konzervatoř. Otec pracoval jako barman v Redutě a matka v restauraci.

Onemocnění

V současné době (2010) podstupuje léčbu rakoviny prsu., svůj boj s rakovinou prozatím vyhrála. V současné době provádí osvětu v kampani proti rakovine prsu prevencí. (roční prohlídky jako prevence).

Umělecká dráha

Do povědomí českého publika se uvedla rolí Pacholete ve hře Kytice divadla Semafor Jiřího Suchého již v osmi letech.

Přestože její první deska Já nezapomínám (jejíž titulní duet nazpívala s Láďou Křížkem) nebyla přijata kritikou příliš pozitivně, měla velký komerční úspěch (prodalo se jí 20 000 kusů).

Na desce Amulet se autorsky podíleli P.B.CH (Wanastowi Vjecy), Oskar Petr a na některých písních se spolupodílela i Anna K. Pro natáčení desky pak byl vybrán kolektiv vynikajících hudebníků – Davida Kollera z kapely Lucie, Bradley Strattona z kapely Cirkus Praha a dalších. Toto album bylo přijato kritikou mnohem pozitivněji, nemělo však komerční úspěch předešlé desky.

Nebe, v pořadí třetí deska Anny K. a stejnojmenný hit, znamenala podstatnou změnu pro hudební vývoj zpěvačky. Album natočené poprvé vlastní kapelou bylo kritikou pozitivně přijato a Anna K. získala tři nominace Gramy. Z této soutěže si Anna K nakonec odnesla vítězství v kategoriích Nejlepší zpěvačka a za titulní píseň Nejlepší píseň. V produkci Jana P. Muchowa se na desce autorsky podíleli Tomáš Vartecký (Kurtizány z 25. avenue) a Filip Horáček (Prohrála v kartách).

V roce 2005 podnikla své první hudební turné po 13 českých a moravských městech v rámci svého alba Noc na Zemi.

Zdroj: Wikipedia.org

Fotky Anna K (0)

Videoklipy Anna K (11)

Písně Anna K (15)

Všechny písně Anna K (15) »
TOPlist