Ikona bluesové hudby Taj Mahal vystoupí poprvé v Česku!

12.07.2013

Skladatel, multiinstrumentalista a dvojnásobný držitel Grammy zahraje v naší metropoli již 23. července 2013! Taj Mahal (71) bude zahajovat sérií tři letních koncertů zahraničních hudebníků na Terase Jízdárny Pražského hradu.

Taj Mahal

Taj Mahal (71) je jednou z nejdůležitějších a nejvlivnějších osobností bluesové hudby 20. století. Svoji dráhu začal před více než čtyřiceti pěti lety v žánru amerického blues, ale postupně svůj umělecký záběr rozšířil na hudbu celého světa – ze západní Afriky, Latinské Ameriky, Karibiku i Evropy.

Taj Mahal se narodil jako Henry St. Claire Fredericks v Harlemu v roce 1942 a vyrostl v Massachusetts v hudební rodině. Jeho tatínek byl jazzový pianista a skladatel, matka zpívala v gospelovém sboru, a tak brzy začal sám zpívat a hrát na několik nástrojů.

Po absolvování univerzity se odstěhoval do Los Angeles, kde založil kapelu Rising Sons s kytaristou Ry Cooderem. Předskakovali řadě významných muzikantů a mladý Taj se díky tomu seznámil s mnoha bluesovými legendami. Brzy také vydal první tři desky Mahal (1967), The Natch'l Blues (1968) a Giant Step (1969). Dalších třicet strávil pilným koncertováním nebo vydáváním mnoha unikátních alb.

Z té doby je také podepsán pod třemi deskami pro děti na značce Music For Little People. Za album Señor Blues z roku 1997 získal první Grammy. V té době se také prohloubil jeho zájem o world music – indickou, havajskou i africkou hudbu.

V roce 2000 Taj Mahal získal podruhé Grammy, tentokrát za album Shoutin' in Key. O osm let později vydává retrospektivní nahrávku Maestro: Celebrating 40 Years s mnoha hosty k 40. výročí své hudební kariéry.

Jako další vystoupí na Pražském hradě 13. srpna slavná americká písničkářka a pianistka Regina Spektor a konečně 20. srpna irský zpěvák, kytarista, písničkář a skladatel Glen Hansard se svojí kapelou složenou ze členů domovských The Frames a dechové a smyčcové sekce. 

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Taj Mahal

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, zpěváci, americké celebrity, zahraniční zpěváci, američtí zpěváci, hudebníci, američtí hudebníci, zahraniční hudebníci, Taj Mahal foto, Taj Mahal fotky, Taj Mahal video, Taj Mahal hudba, Taj Mahal Praha, Taj Mahal Česko, Taj Mahal Pražský hrad, Taj Mahal koncert v Česku, Taj Mahal blues, Taj Mahal Grammy, Taj Mahal vystoupení
TOPlist