Hunger Games: Vražedná pomsta - Odvážní teenageři znovu v akci!

22.11.2013

Po roce a půl přichází do kin pokračování úspěšného filmu o zvrácené televizní reality show! V hlavních rolích amerického snímku Hunger Games: Vražedná pomsta opět září hrdinná dvojka Jennifer Lawrence a Josh Hutcherson!

games
Foto: Bontonfilm

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře.

Během turné Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží pevně ve svých rukou prezident Snow. A tak je stanoveno, že ve vhodný čas musí být Katniss zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které rozhodnou o budoucnosti celého Panemu ...Režisér (a vídeňský rodák) Francis Lawrence (42), který začínal jako tvůrce videoklipů, je autorem čtyř celovečerních snímků - Constantine (2005), Já, legenda (2007), Voda pro slony (2011) a právě Hunger Games: vražedná pomsta (2013).

Film, který je adaptací stejnojmenného druhého dílu veleúspěšné trilogie Suzanne Collins, je podle prvních diváků i kritiků mnohem lepší než jednička z roku 2012, která proti tomu působila jen jako rozjezd k dynamické dvojce.

Navíc z filmu definitivně zmizela ona kritizovaná "twilight romantika" a pokračování tak nabývá spíše podoby postapokalyptické sci-fi, na kterou se může dívat i dospělý, aniž by měl při sledování pocit, že kouká na pubertální záležitost ...

Americký akční sci-fi thriller Hunger Games: Vražedná pomsta/Hunger Games: The Catching Fire má v českých kinech premiéru 21. listopadu 2013.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Philip Seymour Hoffman, Stanley Tucci, Francis Lawrence, Woody Harrelson, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Jennifer Lawrence

Filmy:
Hunger Games: Catching Fire, The

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, Právě v kinech, Francis Lawrence film, Francis Lawrence režie, Francis Lawrence Hunger Games, Francis Lawrence Vražedná pomsta
TOPlist