Hudebníci Skrillex a Pete Doherty vystoupí na Rock for People!

15.02.2012

Na letošní ročník hudebního festivalu do Hradce Králové míří velká jména! Největší jméno světové electro-dubstepové scény, hvězda electro-hopu, král londýnských mejdanů, ikony kytarového indie rocku, rozskákaní „energetici“ i vzývaní apoštolové metalcoreu – taková je první nadílka kapel, které zahrají na 18. ročníku  festivalu Rock for People, který se uskuteční ve Festivalparku v Hradci Králové mezi 3. a 6. červencem 2012.

pete
Pete Doherty
Foto: Smart

Úvodní šestice potvrzených interpretů je sice stylově rozptýlená, společné prvky se ovšem najdou: celý sextet se veze na vzedmuté vlně zájmu a slibuje velmi živá vystoupení a příkladnou komunikaci s diváky. Skrillex vyprodává obrovské haly během několika minut a půjde o jeho exkluzivní česko-slovenskou premiéru. Ten samý ohlas provází projekt Example, který vystoupí již 26. února v pražském Lucerna Music Baru. Širokou základnu zde má i Pete Doherty, lídr kapel Libertines a Babyshambles, který přijede se sólovým projektem.

Letošní seznam obsahuje zhruba čtyři desítky zahraničních kapel a výběr jmen pro letošní Rock for People bude navíc opentlen faktem 18. narozenin festivalu. A protože oslava plnoletosti patřívá obvykle k těm nezapomenutelným, fanoušci se záhy dočkají formací, jež patřily v historii festivalu k nejnadšeněji přijatým nebo které odvedly nezapomenutelný výkon. 

skrillex
Skrillex
Foto: Smart

Sonny John Moore aka Skrillex je čtyřiadvacetiletý DJ a producent s nezaměnitelnou vizáží, který schoval do křepčící masy dvě doposud svárlivé skupiny fanoušků: příznivce elektroniky, konkrétně dubstepu, a tvrdé hudby – kupříkladu Korn nebo Nine Inch Nails, jejichž nahrávky prošly Skrillexovými strojky.

Najdou se i tací, kteří spojení dup stepu a metalu označují za hybridní, trnem v oku či uchu je jim i jeho spolupráce s popovými idoly jako Kate Perry nebo Black Eyed Peas. To ale nic nemění na skutečnosti, že na specializovaných portálech lidé hledají Skrillexovo jméno a jeho „hudební dekonstrukci“ velmi často ...

two
Two Cinema Club
Foto: Smart

Example a Two Door Cinema Club jsou reprezentanti ostrovní scény, která začíná být stále více rozeklaná mezi kytarovými melasami, novoromantickými reminiscencemi a fúzemi všeho druhu. Oba projekty vybrané pro letošní Rock for People však přestály už několik britských sezónních šílenství a jejich gloriola je tak oprávněná a se stálou iluminací.

EXAMPLE, vlastním jménem Elliot John Gleave, hodil zpět rukavici všem, které ještě nenadchlo jeho melodické spojení elektroniky a hip-hopu, a hlavně loňskou deskou Playing In The Shadows, která představuje tohoto autora hitů jako Kickstarts nebo Watch The Sun Come Up v temnější, Faithless ovlivněné poloze. 

Tří, ale většinou čtyřčlenná parta TWO DOOR CINEMA CLUB útočí na city a nožní svalstvo publika ze strany obsazené kytarovkami, konkrétně inteligentním indie rockem, jehož pronikavost umocňují elektronické (pře)smyčky. Ostatně Two Door Cinema Club stvrzují svou knížecí pozici na už zdaleka nejen ostrovní scéně nadcházejícím NME Awards Tour 2012, na kterém vystoupí jako hlavní hvězdy.

Je-li letošní Rock for People tak trochu vzpomínkový, je na místě zmínit loňské, jedno z nejlépe hodnocených vystoupení metalcoreové úderky Parkway Drive. Právě s nimi bývají poměrně často srovnáváni američtí AUGUST BURNS RED, kteří prokládají rychlonohý metal duchovně laděnými texty. Ostatně jejich aktuální placka Leveler, s níž brázdí Spojené státy, je podle mnohých recenzentů metalem v jeho krystalické podobě“.

Vstupenky na 18. Rock for People jsou po dvou vyprodaných edicích aktuálně k dispozici za 1 300 / 1 400 Kč. Na cenu 1 500 Kč poskočí vstupenky počínaje 1. březnem – fanoušci, kteří vyplní dotazník, mají stále nárok na slevu 100 Kč.

Celebrity:
Peter Doherty

Interpreti:
Example, Skrillex

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, festivaly, hudební festivaly, hudebníci, zahraniční hudebníci, muzikanti, zahraniční muzikanti, Hradec Králové, Rock for People, Rock for People Hradec Králové, Rock for People festival, Rock for People hudba, Skrillex, Example, Pete Doherty, Two Door Cinema Club, Irié Révoltés, August Burns Red, Rock for People hosté
TOPlist