Hubené modelky prý budou minulostí! Ve Francii chtějí zakázat, aby předváděla ultra štíhlá děvčata

04.04.2015

Ačkoliv se stále více mluví o poruchách příjmu potravy, anorexii a bulimii, předváděcím molům stále dominují modelky, které jsou velmi štíhlé, vypadají nezdravě a jakékoliv ženské křivky byste u nich pohledali. Ve Francii nyní chtějí s tímto trendem zatočit a těmto vyzáblým modelkám vstup na molo zakázat.

Foto: Profimedia.cz

Francie je jedna ze zemí, které jsou pro módu klíčové. Nyní připravuje Francie zákon, který bude tím nejtvrdším, který se v Evropě na toto téma objeví. Modelky, jejichž BMI, tedy poměr mezi výškou a hmotností, bude nižší než určitá hodnota, nebudou smět na francouzských molech předvádět, a to pod velmi přísnou pokutou, která by pořadateli hrozila.

Zákon je jistě dobře míněný, ale je otázka, zda jakékoliv restrikce a hrozby pokutami nejsou spíše cestou do pekel. Navíc existují klikaři, kteří díky extra rychlému metabolistmu váží padesát kolik na metr osmdesát, i když si dají k večeři svíčkovou se šesti. Proč mají být právě taková děvčata diskriminována? 

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
modelky, modeling, Sexy modelky, svět módy, fotky modelek, modelky foto, módní svět, modelky fotografie, hubené modelky, francouzské modelky, móda, kontroverzní zákony, modelky Francie, Francie zákon o modelkách, štíhlé modelky, modelky anorexie, extra štíhlé modelky, štíhlé ženy, francouzské zákony, móda Paříž
TOPlist