Hoteliér: Dokudrama o hraní, stáří, tvorbě a pevném přátelství!

30.10.2013

Film není pouhý záznam zkoušení hry, ale především intimní pohled do vztahů mezi jejími jednotlivými protagonisty! Nejde ani o klasický dokument, protože hranice mezi hraním, tvorbou a záznamem reality je v něm až příliš tenká.

hotelier
Foto: ArtCam

Pavel Landovský je nejen enfant terrible českého herectví, ale také autorem úspěšné divadelní hry Hoteliér. Po více než čtyřiceti letech od jejího vzniku se režisér Jan Kačer rozhodne, že ji s Landovským opět nazkouší.

Sekundovat mu mají Vladimír Pucholt, Josef Abrhám a Libuše Šafránková. Janu Kačerovi ovšem ani tak moc nejde o návrat slavných herců před publikum, jako o pokus vytrhnout Pavla Landovského z letargie, které díky svému zdravotnímu stavu podléhá.

Režisér Josef Abrhám ml. (36) - syn Josefa Abrháma a Libuše Šafránkové - v dokumentu Hoteliér reflektuje nejen stárnutí vynikajících autorských herců, ale i jejich vztah k dnešnímu světu a zklamání z toho, jak dnes vypadá český film a divadlo.

Snímek, který vypovídá o jejich obavách, tužbách a snaze ještě ze sebe vydat to nejlepší, je jistě zajímavým vzhledem do zákulisí procesu tvorby legendárních herců, což snad zaujme nejen jejich vrstevníky, ale také všechny milovníky divadla ...

Dokument Hoteliér je v českých kinech k vidění od 31. října 2013.

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Josef Abrhám, Kristýna Hrušínská, Jan Hrušínský, Jan Kačer, Pavel Landovský, Jiří Krejčík, Nina Divíšková, Vladimír Pucholt, Libuše Šafránková, Josef Abrhám ml.

Filmy:
Hotelier

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, české filmy, české herečky, herci, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, český film, Právě v kinech, dokumenty, české dokumenty, dokumentární filmy, dokumentaristé, čeští dokumentaristé, Josef Abrhám ml. film, Josef Abrhám ml. režie, Josef Abrhám ml. dokument, Josef Abrhám ml. Hoteliér
TOPlist