Horkýže Slíže slaví dvacetiny novým albem St. Mary Huana Ganja!

21.11.2012

Čtyřka nitranských chalanů, kterým není cizí žádná neřest a svatá žádná ctnost, se rozhodla oslavit svoje dvacetiny ve velkém stylu! S ironií, humorem a nadhledem nad sebou a světem vůkol, a s nápřahem hodným česko-slovenské punkovo-hardcorovo-parodistické legendy se Horkýže Slíže pustili do svého čtrnáctého alba, které nese nepříliš jinotajný název St. Mary Huana Ganja.

slize

Foto: Smart Communication

Album slovenské kapely Horkýže Slíže vyšlo na vlastním labelu kapely HS Records a v Čechách je v prodeji v distribuční síti EMI. Ve třinácti písničkách se muzikanti svými osvědčenými hudebními prostředky a přímočarým jazykem trefují do rozličných terčů jejich svérázné poetiky. Nechybí církev, konzum, jiné skupiny a žánry, ale ani kapela sama.

Hudebníkům na nové nahrávce pomáhá zdatně řada zajímavých hostů, zcela ve shodě se svým archetypem si v písni Povalači zarapuje a zanotuje Bolek Polívka a ve vtipné písni-hříčce Playmate se opět příhodně k frontmanovi Kukovi připojí Tomáš Klus (aniž by o tom sám, chudák, věděl).A co Horkýže Slíže na v pořadí desáté řadové nahrávce servírují? Za Intro by kapelu lehce pokáral asi i odvolaný liberální arcibiskup Bezák, zatímco SN, TO, MI, LM, BA je minimálně levobočkem, ne-li přímým potomkem Svěrákových a Mládkových Zkratek, s lehkou příměsí genů Vodičkova Řidiče, co má tvrdej chleba. Terárium je černohumornou apoteózou oběma našimi národy milovaných nákupních center.

Velké dlhé „A“ s dvojma bodkami opět paroduje německý tvrdý rock v čele s Rammstein a jednoznačná hitovka Mám v p..i na lehátku již měla šanci zaujmout dříve coby video na YouTube - a 4,5 milionů zhlédnutí svědčí o tom, že fanoušci potenciál songu brzy odhalili.

Kapela Horkýže Slíže vznikla před dvaceti lety v podhoubí nitranského punku. Během krátké doby zaujal její recesistický koncept a přímočarý projev publikum na Slovensku i v českých zemích natolik, že se stali hvězdou festivalových pódií i vyprodaných klubů a sálů v obou státech.

V posledních letech se sestava souboru stabilizovala ve složení - Peter Kuko Hrivňák (zpěv, basová kytara), Mário Sabotér Sabo (kytara), Juraj Doktor Štefánik (kytara) a Marek Vandel Viršík (bicí). Kromě nového alba se Horkýže Slíže chystají oslavit dvacet let na pódiu spolu se svými fanoušky. Na jaře 2013 vyrazí na výpravné turné, největší v historii kapely, které se zastaví jen v Česku na skoro třiceti místech.

Interpreti:
Horkýže slíže

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, youtube, zpěváci, slovenské celebrity, slovenští zpěváci, hudebníci, muzikanti, slovenští hudebníci, slovenští muzikanti, Horkýže slíže foto, Horkýže slíže fotky, Horkýže slíže video, Horkýže slíže nové album, Horkýže slíže nová deska, Horkýže slíže klip, Horkýže slíže videoklip, Horkýže slíže dvacetiny, Horkýže slíže St. Mary Huana Ganja, youtube.com. youtube video
TOPlist