Hon aneb Co způsobí falešné obvinění ze sexuálního zneužití!

11.01.2013

Poslední film dánského režiséra Thomase Vinterberga vstupuje do českých kin! Snímek Hon, který obdržel dvě ceny na festivalu v Cannes a Evropskou filmovou cenu za nejlepší scénář, je chválen ze všech stran diváky i kritiky jako mimořádně působivé drama!

hon
Foto: CinemArt

Čtyřicetiletý Lucas (Mads Mikkelsen) se nedávno rozvedl a začíná žít nový život. Má přátele, novou práci, přítelkyni a pohodový vztah s dospívajícím synem. Tuto porozvodovou idylu záhy naruší jedna nahodilá lež, která se rychle začíná šířit v komunitě jeho přátel. Obavy a nedůvěra se vymknou kontrole a vesnice propadne podivné hysterii. Lukas musí uhájit svou čest a později v kolektivní štvanici i holý život ...

Dánský režisér Thomas Vinterberg (44), který má za sebou taková kritiky ceněná díla jako Nejlepší hrdinové, Rodinná oslava, Za všechno může láska, Můj miláček ráže 6,65, Když se muž vrací domů a Submarino, získal za svůj poslední film na filmovém festivalu v Cannes Cenu poroty a byl nominován na Zlatou palmu. Také Mads Mikkelsen obdržel na tomtéž festivalu za roli Lucase cenu pro nejlepšího herce.

Proslulý tvůrce a miláček filmové kritiky obalil na první pohled neoriginální příběh neskutečně hutnou atmosférou a vytvořil opravdové drama s velkým D, ve kterém fungují bezchybně všechny složky - od režie, přes scénář, až po herecké výkony. Prostě film, který není jen artovým dílem určený pro pár cinefilů, ale snímek, který stojí za zhlédnutí!

Dánské drama Hon/Jagten má v českých kinech premiéru 10. ledna 2013.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Mads Mikkelsen

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, dánské celebrity, zahraniční filmy, zahraniční režiséři, režiséři, dánské herečky, dánští herci, dánští režiséři, evropské filmy, dánské filmy, Thomas Vinterberg film, Thomas Vinterberg režie, Thomas Vinterberg Hon, Thomas Vinterberg Jagten, Hon film, Jagten film, Hon trailer, Hon drama, Hon ukázka, Hon premiéra, Hon foto, Hon fotky, Hon video
TOPlist