Hluboko: Příběh o vůli a síle přežít šest hodin uprostřed oceánu!

25.04.2013

Islandské drama bylo natočeno na základě skutečných událostí, které se staly v roce 1984! Silný a tajemný lidský příběh, který se na Islandu stal legendou, inspiroval režiséra, scénáristu a herce Baltasara Kormákura k natočení filmu Hluboko.

hluboko
Foto: Aerofilms

V březnu roku 1984 otřásla Islandem šokující událost. Po nečekané prudké bouři se několik kilometrů od pobřeží potopila rybářská loď i s celou posádkou. Jeden člen posádky však popřel veškeré fyzikální zákony a přežil šest hodin v Severním ledovém oceánu.

Guli sám bez pomoci doplaval až ke břehu islandského ostrova a překonal i strastiplnou cestu přes pusté lávové pole. Ačkoliv lékaři podrobili Guliho řadě testů, dodnes zůstává záhadou, jak podobný nápor mohl vydržet.

Jeden z nejtalentovanějších evropských režisérů současnosti, islandský tvůrce (a původní profesí herec) Baltasar Kormákur (45), jako režisér debutoval adaptací románu S milenkou mé matky (2000), která mu vynesla několik cen na festivalech.

Mezi jeho další známé filmy patří Moře (2002), Severní blata (2006), která získala Křišťálový glóbus v Karlových Varech, nebo Svatba za bílé noci (2008). V Hollywoodu pak natočil filmy Malý výlet do nebe (2005), Inhale (2010) a Kontraband (2012).

Snímek vypráví jak nešťastnou událost, tak následující mediální smršť, kterou příběh zázračně zachráněného trosečníka vyvolal. Na pozadí celého dobrodružného příběhu se pak po celou dobu vine téma síly lidské vůle a osamění přeživšího.

Seversky chladný film stojí za vidění už kvůli vypjatým a dramatickým scénám, kterou jsou ódou na islandskou houževnatost!

Islanské drama Hluboko/Djúpið má v českých kinech premiéru 25. duban 2013. 

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Baltasar Kormákur, Throstur Leo Gunnarsson, Theodór Júlíusson, Stefán Hallur Stefánsson

Filmy:
Djúpið

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, youtube, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, youtube com, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, Právě v kinech, islandští režiséři, islandské celebrity, islandští herci, islandské herečky, Baltasar Kormákur režie, Baltasar Kormákur film, Baltasar Kormákur Hluboko
TOPlist