Hledá se prezident: Pohled do zákulisí české prezidentské volby!

20.03.2013

Dva týdny po inauguraci nové hlavy hlavy státu přichází do kin mimořádný dokument! Jeden z historických okamžiků novodobých českých dějin – první přímou volbu prezidenta České republiky – zachytil režisér Tomáš Kudrna v dokumentárním filmu Hledá se prezident.

hleda
Foto: Aerofilms

Na pozadí dramatických událostí doprovázejících první prezidentské volby se tvůrcům podařilo zachytit obraz jednotlivých kandidátů tak, jak je nebylo možné poznat prostřednictvím zpravodajských médií.

Ústřední osou filmu je cesta hlavních kandidátů od začátku jejich volební kampaně až k rozhodujícímu okamžiku volby. Film přináší řadu pohnutých i humorných momentů z volebního zákulisí a přibližuje divákům soukromou tvář kandidátů i lidí v jejich blízkém okolí.

Filmový štáb s většinou uchazečů o prezidentský úřad natáčel už od července minulého roku, zaznamenal dramatické okamžiky při shromažďování podpisů, zákulisí volebních kampaní devíti kandidátů v prvním kole i finále prezidentské volby v kole druhém.

Film natočil režisér Tomáš Kudrna (38), který získal ocenění za své krátké dokumenty Wichterle či To všechno z lásky a pozornost vzbudil též "politickými snímky" Vládneme, nerušit! nebo První mezi rovnými. Na poli celovečerního filmu debutoval snímkem Mlčeti zlato (2009) a před dvěma lety uvedl do kin dokument Po dlouhé noci den.

Časosběrný snímek Hledá se prezident je jistě zajímavým příspěvkem do diskuse na téma prezidentská volba, ale těžko nás překvapí něčím novým - ti, kdož pozorně sledovali mediální hody kolem této události, si ale aspoň mohou oživit paměť ...

Dokumentární film Hledá se prezident má v českých kinech premiéru 21. března 2013.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
4 antifanoušci
Celebrity:
Tomáš Kudrna, Miloš Zeman

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, české filmy, Politici, čeští politici, čeští režiséři, režiséři, český film, Právě v kinech, dokumenty, české dokumenty, dokumentární filmy, dokumentaristé, čeští dokumentaristé, Tomáš Kudrna dokument, Tomáš Kudrna film, Tomáš Kudrna režie, Hledá se prezident, Hledá se prezident foto, Hledá se prezident fotky, Hledá se prezident video, Hledá se prezident trailer, Hledá se prezident film, Hledá se prezident dokument, Hledá se prezident premiéra, Hledá se prezident ukázka, Tomáš Kudrna Hledá se prezident
TOPlist