Hip Hop Kemp 2011: Hosty budou Phi Life Cypher, Prago Union a Manželé!

29.03.2011

Britská skupina Phi Life Cypher a české rapové formace Prago Union a Manželé jsou prvními oznámenými účastníky festivalu! Jubilejní 10. ročník hudebního festivalu Hip Hop Kemp se uskuteční od 18. do 20. srpna 2011 v prostorách Festivalparku v Hradci Králové.


Prago Union
Foto: pragounion.cz

Pořadatelé festivalu každý z následujících deseti týdnů oznámí jména dalších účastníků akce. Desátý ročník se chce určitým způsobem ohlédnout za předešlými ročníky, ale rozhodně nepůjde o "cestu slzavým údolím plným nostalgických vzpomínek". První Hip Hop Kemp se konal v roce 2002.

Britská kapela Phi Life Cypher se na Hip Hop Kempu objevila už v letech 2002 a 2003, a tak jde o tu nejlepší možnost, jak připomenout počátky festivalu. Trojice Si-Philly, Life a dýdžej Nappa však Českou republiku navštívila vícekrát, a to nejenom v rámci hip hopových akcí.


Prago Union!

Skupina Prago Union v letošním roce zvítězila v kategorii hip-hop & r'n'b na udílení žánrových cen Anděl, a to za nejnovější album Dezorient express.

Legendární formace Manželé proslavilo album Je to vono, což je podle odborníků jedna ze zásadních nahrávek české hudební scény 80. let. Tato (údajně první!) nahrávka českého hip hopu vznikala v období 1984 až 1985 v obývacím pokoji na pražském sídlišti Jižní Město.

Interpreti:
Prago Union

Kategorie:
Hudba, České celebrity,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, zpěváci, zahraniční zpěváci, festivaly, hudební festivaly, zahraniční skupiny, kapely, čeští zpěváci, hudební skupiny, hudebníci, čeští hudebníci, hudební kapely, zahraniční hudebníci, české kapely, letní festivaly, zahraniční kapely, Hip Hop Kemp, Hip Hop Kemp festival, Hip Hop Kemp hudba, Hip Hop Kemp music, Hip Hop Kemp Hradec Králové, Hip Hop Kemp letní festival, Hip Hop Kemp hosté, Hip Hop Kemp Festivalpark, Hip Hop Kemp jubileum, Hradec Králové, Phi Life Cypher
TOPlist