Herečka a držitelka Oscara Celeste Holm zemřela!

16.07.2012

Americká muzikálová hvězda zemřela včera ve věku 95 let v New Yorku! Celeste Holm se proslavila nejen díky svým filmovým rolím, ale byla úspěšná také v televizních seriálech a v mnoha divadelních rolích.

Celeste Holm
Zdroj: Alan Light, wikipedia.org


Celeste Holm (1917-2012) patřila k hvězdám stříbrného plátna především ve čtyřicátých a padesátých letech, ale později byla její doménou spíše televize. Největšího úspěchu dosáhla již ve svém třetím filmu Džentlemanská dohoda, za který v roce 1948 získala Oscara pro nejlepší herečku ve vedlejší roli a Zlatý glóbus.

Herečka byla později nominována na Oscara ještě dvakrát, a to díky dramatu Come to the Stable (1949) a slavnému filmu Vše o Evě (1950). Poté se objevila ve snímcích Z nóbl společnosti, Tajná akta FBI a naposledy si zahrála v roce 2005 ve filmu Alchymie lásky. Hollywoodská hvězda byla začátkem června hospitalizována pro dehydrataci organismu poté, co americkému herci Robertu De Nirovi vyhořel byt v domě na Manhattanu, ve kterém také bydlela. Podle amerických médií pak v pátek požádala manžela, aby ji z nemocnice zavezl zpět domů, kde pak strávila poslední dny s příbuznými a nejbližšími přáteli. 

Celeste Holm byla celkem pětkrát vdaná - naposledy se vdávala v roce 2004 (v 87 letech!), kdy si vzala o 46 let mladšího operního zpěváka Franka Basila, který s ní byl až do její smrti. Čiperná stařenka!

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Celeste Holm

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, americké celebrity, zahraniční herečky, smrt herečky, smrt celebrity, úmrtí celebrity, oscarové herečky, držitelky oscara, skon celebrity, úmrtí herečky, skon herečky, Celeste Holm foto, Celeste Holm fotky, Celeste Holm sexy, Celeste Holm Oscar, Celeste Holm film, Celeste Holm video, Celeste Holm herectví, Celeste Holm filmy, Celeste Holm hraní, Celeste Holm smrt, Celeste Holm úmrtí, Celeste Holm skon, Džentlemanská dohoda
TOPlist