Herec Hynek Čermák chce natočit válečný film z Afghánistánu!

21.02.2011

Akční snímek Verdikt, který vychází ze zážitků české vojenské mise v Afghánistánu, se má točit v létě! Režie snímku se překvapivě ujme herec Hynek Čermák (38), známý z filmu Nevinnost a do hlavních rolích hodlá obsadit Vojtěcha Kotka a Václava Noida Bártu!


Hynek Čermák má režisérské ambice!
Foto: ShowBiz.cz

Film Verdikt bude vyprávět příběh veterána z Afghánistánu, který se vrací z mise a snaží se zařadit do normálního života. Snímek prý vzniká na motivy skutečných událostí z válečného prostředí. Ačkoliv námět to zrovna neslibuje, část snímku se bude točit přímo v Afghánistánu.

Autory námětu jsou hudebník Viktor Dyk a Peters Kubík, který bude zároveň kameramanem, spoluautorem scénáře a vezme si na starosti také uměleckou režii. Hynek Čermák je jako herec známý z filmů Kajínek, Ať žijí rytíři nebo Nevinnost.

Tvůrci chtějí příběh vyprávět především prostřednictvím obrazu. Snímek by měl podle Hynka Čermáka, který působí jako divadelní režisér a s filmovou režií nemá žádné zkušenosti, nabídnout nový pohled na problém násilí.


Tobruk - trailer!

Spolu se záběry pro film bude štáb točit také dokument o české vojenské misi v Afghánistánu. Celkový rozpočet filmu je zhruba 20 milionů korun, což není mnoho, zvláště pokud se má točit v zahraničí.

V hlavních rolích by se měli objevit mimo jiné Václav Noid Bárta, Martin Písařík nebo Vojtěch Kotek. Vzhledem k tomu, že se má točit v Afghánistánu, tedy přímo ve válečné zóně, musí jít o fyzicky zdatné jedince. Proč tedy Vojta Kotek? :-) Představitelka hlavní ženské role by měla být "klasická naivka", a tak asi bude nejlepší poohlédnout se po nějaké české modelce ...

Téma pouště a války úspěšně zobrazil ve svém válečném filmu Tobruk režisér Václav Marhoul. Přiblíží se kvalitě i připravoaný Verdikt?

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Vojtěch Kotek, Václav Marhoul, Viktor Dyk, Hynek Čermák, Martin Písařík

Filmy:
Tobruk

Kategorie:
Filmy, České celebrity, Filmové novinky,

Tagy:
Celebrity, herečky, České celebrity, youtube, české herečky, herci, youtube video, youtube com, čeští herci, čeští režiséři, režiséři, filmaři, Václav Noid Bárta, čeští filmaři, Hynek Čermák foto, Hynek Čermák photo, Afghánistán, Hynek Čermák film, Hynek Čermák režie, Hynek Čermák movie, Hynek Čermák Afghánistán, Hynek Čermák válečný film, Hynek Čermák válka, Peters Kubík, válečný film, akční thriller, Tobruk film, Tobruk trailer, Verdikt, Verdikt film
TOPlist