Hašišbába aneb Jak se na stará kolena stát dealerem!

21.02.2013

Francouzská komedie přináší názorný návod pro příslušníky starší generace, jak si přivydělat k důchodu! Film Hašišbába pobaví nejen originálním scénářem, ale jistě zaujme též "citlivým" sociálním podtextem. 

hasis
Foto: Hollywood Classic Entertainment

Paulette je zapšklá stará babka žijící sama v paneláku na předměstí Paříže. Důchod má malý, exekuce jí zabavila skoro všechen nábytek, odstřihli jí telefon a ona neví, jak dál. Jednoho večera se stane náhodným svědkem pochybného obchodu. Vidí v tom znamení osudu a rozhodne se, že začne prodávat hašiš.

A proč by ne? Paulette byla kdysi cukrářkou. Její smysl pro obchod i kuchařský talent jsou pro ni dostatečnými trumfy, aby našla originální řešení k provozování svého nového „povolání“. Přesto ale není jednoduché stát se ze dne na den dealerem!


Francouzský režisér Jérôme Enrico debutoval už v roce 2001 filmem O původu světa, ale teprve jeho druhý celovečerní film Hašišbába slavil úspěchy na filmových festivalech.

V zásadě jde o oddechovou komedii, kterou ovšem stojí za to vidět nejen kvůli svému originálnímu námětu, ale také kvůli představitelce hlavní postavy (Bernadette Lafon), jež v roli podnikavé babičky doslova exhibuje.

Francouzská komedie Hašišbába/Paulette má v českých kinech premiéru 21. února 2013.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Bernadette Lafont, Carmen Maura

Filmy:
Hašišbába

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, youtube, zahraniční herečky, francouzské celebrity, herci, zahraniční herci, youtube video, youtube com, zahraniční režiséři, režiséři, francouzské herečky, francouzští režiséři, francouzští herci, francouzský film, francouzské filmy, evropské filmy, Hašišbába foto, Hašišbába fotky, Hašišbába video, Hašišbába trailer, Hašišbába premiéra, Hašišbába ukázka, Hašišbába film, Hašišbába komedie, Jérôme Enrico film, Jérôme Enrico režie, Jérôme Enrico Hašišbába
TOPlist