Harry Potter a Relikvie smrti: Druhá část velkofilmu konečně v kinech!

13.07.2011

Závěrečný 3D díl dvoudílného snímku dnes o půlnoci vstoupil do českých kin! Filmem Harry Potter a Relikvie smrti - část druhá se uzavírá jedna velká éra - desetiletá éra Harryho Pottera, která začala v roce 2001 filmem Kámem mudrců.


Foto: Warner Bros.

Harry Potter (Daniel Radcliffe) a jeho přátelé Hermiona Grangerová a Ron Waesley (Emma Watson a Rupert Grint) mají již část svého nebezpečného putování za sebou. Několik viteálů je zničeno, ale několik z nich stále přežívá kdesi ve světě. Proto může zlovolný Lord Voldemort (Ralph Fiennes) dál šířit po světě nenávist a násilí, pronásledovat své nepřátele a společně se svými přivrženci směřovat k ovládnutí světa.

Naštěstí naděje na jeho porážku nikdy neumírá, a tak Harry a jeho přátelé, podporovaní neúnavným odbojem v Bradavicích, neustále pokračují v namáhavé cestě. Vše ale směřuje k závěrečné a velkolepé bitvě ...Harry Potter a Relikvie smrti je závěrečným, sedmým dílem série o čarodějnickém učni, který pochází z pera britské spisovatelky Joanne Rowling. Na rozdíl od knižní předlohy však filmaři rozdělili poslední díl do dvou dílů, z nichž ten první měl premiéru v listopadu 2010. V případě druhého dílu půjde o jediný film z potterovské série, který bude promítán ve 3D v plné délce.

Režisérem obou dílů, stejně jako snímků Harry Potter a Princ dvojí krve a Harry Potter a Fénixův řád, byl britský tvůrce David Yates. Zahraniční (vesměs britští) kritici i fanoušci Relikvii smrti zatím vynášejí do nebes, zatímco čeští snímek hodnotí o poznání více střízlivěji. Shodují se, že nejde sice o dokonalý film, ale určitě o velmi důstojné zakončení celé série.

Britský fantasy film Harry Potter a Relikvie smrti - část 2/Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II vstupuje do českých kin právě dnes!

Fandím
63 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Tom Felton, Katie Leung, David Thewlis, Anna Shaffer, Julie Walters, Alfie Enoch, Sean Biggerstaff, Michael Gambon, Scarlett Byrne, Ciarán Hinds, Matthew Lewis, Guy Henry, Mark Williams, Geraldine Somerville, Maggie Smith, Emma Thompson, Freddie Stroma, Adrian Rawlins, Helen McCrory, John Hurt, Robbie Coltrane, Chris Rankin, Jessie Cave, David Yates, David Bradley, Gary Oldman, Bonnie Wright, Oliver Phelps, Gemma Jones, Kelly Macdonald, Daniel Radcliffe, Nick Moran, Jason Isaacs, Warwick Davis, Natalia Tena, Helena Bonham Carter, Jim Broadbent, Miriam Margolyes, Devon Murray, Evanna Lynch, Afshan Azad, James Phelps, Ralph Fiennes, Emma Watson, Robbie Jarvis, Rupert Grint, Georgina Leonidas, Emil Hostina, Alan Rickman, Clémence Poésy

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, harry potter, youtube, britské celebrity, zahraniční herečky, zahraniční herci, londýn, youtube video, youtube com, britské herečky, britští herci, harry potter 7, harry potter video, harry potter teaser, harry potter film, harry potter Relikvie smrti, harry potter Relikvie smrti video, Relikvie smrti, Relikvie smrti video, Relikvie smrti trailer, Harry Potter trailer, Harry Potter a relikvie smrti, Harry Potter premiéra, Joanne Rowling, česká premiéra, česká republika, Domhnall Gleeson, Harry Potter and the Deathly Hallows, Isabella Laughland, Louis Cordice, Josh Herdman, Ryan Turner, David Yates film, David Yates movie, David Yates režie, David Yates Harry Potter, David Yates Relikvie smrti, Harry Potter a Relikvie smrti trailer, Harry Potter a Relikvie smrti video, Harry Potter a Relikvie smrti foto, Harry Potter a Relikvie smrti premiéra
TOPlist