Gravitace: Komorní sci-fi drama o ztracených astronautech!

30.09.2013

Titulních rolí v koprodukčním filmu se zhostily hollywoodské hvězdy Sandra Bullock a George Clooney! Americko-britské drama Gravitace natočil jeden z nejvýznaměnších mexických režisérů současnosti Alfonso Cuarón!

gravitace
Foto: Warner Bros. CZ

Doktorka Ryan Stone (Sandra Bullock), lékařka a inženýrka, je na své první vesmírné misi, zatímco vesmírný veterán Matt Kowalsky (George Clooney) velí svému poslednímu letu před odchodem do důchodu. Jenže během zdánlivě rutinní výpravy do kosmu dojde ke katastrofě.

Loď je zničená a Stone a Kowalsky zůstanou ve vesmíru sami, odkázáni jeden na druhého a směřují dál do temného vesmíru. Strach se pomalu mění v paniku, zejména když si oba uvědomí, jak málo kyslíku jim zbývá. Přitom paradoxně jediný možný způsob návratu je pokračování v cestě do hlubokého vesmíru.

Původně mexický režisér Alfonso Cuarón (51), který si udělal jméno snímky Malá princezna, Velké naděje a Harry Potter a vězeň z Azkabanu, a který obdržel za scénáře k filmům Mexická jízda a Potomci lidí nominaci na Oscara, se filmem Gravitace vrací do kinematografie po dlouhých sedmi letech.

Jeho poslední snímek, který je na hollywoodské poměry až "těžce komorní", už v zámoří zdobí pověst favorita příštího oscarového klání. Režisér v "minimalistickém vesmírném blockbusteru" totiž předvedl jednoduchou, ale vypiplanou surival story až na dřeň a zbavenou všech klišé, na které jsme jinak zvyklí ...

Americko-britské sci-fi drama Gravitace/Gravity je v českých kinech k vidění od 3. října 2013. 

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
George Clooney, Alfonso Cuarón, Sandra Bullock, Ed Harris

Filmy:
Gravitace

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, mexické celebrity, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, zahraniční režiséři, režiséři, britské filmy, mexičtí režiséři, Alfonso Cuarón film, Alfonso Cuarón režie, Alfonso Cuarón Gravitace, Alfonso Cuarón Gravity
TOPlist