GLOSA: Proč nevyhrála "naše" Gábina, ale "jejich" Lukáš?

06.06.2011

Vítězem druhé řady Česko Slovenské se stal Košičan! Přežijeme to? Show skončila a nastal čas na analýzy, proč vyhrál tamten, když prej nebyl favorit a nevyhrála tamta, když všichni říkali, že vyhraje!


Lukáš Adamec
Foto: TV Nova

Slovenský zpěvák Lukáš Adamec se stal vítězem Superstar, ačkoliv nebyl favoritem poroty, ani vševědoucích sázkařů. Počítejme s tím, že v českých bulvárních médiích se hned vzápětí začnou šířit spekulace hraničící s jistotou, že šlo o podvod ze strany televizních stanic a podobné bláboly. Je to bohužel normální a tyhle zvěsti doprovází každou větší televizní soutěz, v níž diváci hlasují pro své oblíbence ...

Čtěte také


Nechme konspirační teorie těm, kteří mají chuť a čas se jimi zabývat a pojďme se radši dumat nad tím, jaktože vyhrál zástupce "menšího státu". Chtělo by se říci: A čemu se divíte? V těchto velkých soutěžích většinou vyhrávají muži a to z jednoho prostého důvodu. Hlasy pomocí SMS zasílají především mladé dívky, které cítí ke svému idolu takřka mateřskou lásku a mají dojemnou snahu mu pomoct.

Mladí muži sice budou klábosit o to, jaká je ta Gábina Gunčíková kost, ale hlasovat pro ni nakonec nebudou. Letošnímu vítězi, který zrovna nevypadá jako sex symbol dvanáctiletých, možná pomohly i hlasy od jeho vyřazených rivalů a idolů puberťaček Martina Haricha a Michala Šepse. Ale kdo ví ...Navíc slovenská veřejnost byla v minulém týdnu (aspoň dle mínění tamního tisku) značně nervózní a nechtěla prý připustit, aby se vítězem stal opět zástupce Česka. Takže podle této verze se prý všichni Slováci semkli a poslali hlasy, zatímco hloupí Češi své hlasy rozměnili tím, že je posílali oběma. Ach, jak jsme byli naivní ... :-)

To je ovšem jen další mýtus, který jen zase nahrává národnostním třenicím. Lukáš Adamec sice může děkovat svým slovenským fanouškům, ale nad vodou ho v následujících měsících budou držet hlavně Češi. Zpěvák bude muset své zraky otočit směrem k západu, opustit své rodné Košice a vydat se do České republiky, kde je větší trh a tím pádem větší možnost uplatnění. To není žádné novum - své o tom ví i jeho předchůdce Miroslav Šmajda, který je u nás jako doma.

Takže drazí milí, neplačte! Vyhrál sice Slovák, ale ten Slovák je tak trochu váš (vlastně je ze dvou třetin voleným Čechem) a bude vás moc a moc potřebovat! Howgh!

Fandím
18 fanoušků
Nesnáším
9 antifanoušků
Celebrity:
Helena Zeťová, Lukáš Adamec, Pavol Habera, Leoš Mareš, Rytmus, Michal Šeps, Michal David, Gabriela Gunčíková

Filmy:
Česko Slovenská SuperStar

Interpreti:
Tina

Kategorie:
Celebrity,

Tagy:
Celebrity, zpěvačky, české zpěvačky, youtube, zpěváci, slovenské celebrity, youtube video, youtube com, slovenští zpěváci, superstar video, porota Superstar, Gábina Osvaldová, česko slovenská superstar video, porotci, Česko slovenská superstar 2, Česko slovenská superstar 2011, Lukáš Adamec foto, Lukáš Adamec photo, Lukáš Adamec zpěv, Lukáš Adamec Superstar, Gabriela Gunčíková Superstar, Gabriela Gunčíková foto, Gabriela Gunčíková photo, Gabriela Gunčíková sexy, Gabriela Gunčíková sázkaři, Gabriela Gunčíková superfinále, Gabriela Gunčíková favorit, Gabriela Gunčíková vítězství, Lukáš Adamec superfinále, Lukáš Adamec vítězství, Lukáš Adamec favorit, Gabriela Gunčíková zpěv, Samuela Troblová, grandfinále Superstar
TOPlist