Gary Oldman by si po DC chtěl zahrát i pro Marvel

24.01.2018

Marvel Cinematic Universe, filmové zpracování komiksových děl studia Marvel, existuje již deset let. Během této doby přilákalo prostředí superhrdinských snímků spoustu zkušených a uznávaných herců. Mezi nimi můžeme vyjmenovat i Anthonyho Hopkinse (bůh Odin ve filmech o Thorovi), Cate Blanchett (bohyně Hela v Thor: Ragnarok) či Kurta Russela (Ego ve Strážcích galaxie vol. 2). Není proto divu, že zájem má i Gary Oldman.

Gary Oldman
Zdroj: Sam from UK, wikipedia.org

Oldman již má zkušenost s filmy tohoto žánru skrze práci pro DC. Konkrétně hrál komisaře Jima Gordona v batmanovské trilogii Temný rytíř Christophera Nolana. Tyto filmy jsou považovány za jedny z nejlepších filmových adaptací ze světa Batmana. A nemálo k tomu jistě pomohl i herecký výkon právě Garyho Oldmana.

Známý je například rolí Siriuse Blacka ve filmech o Harry Potterovi, zazářil také ve filmech Jeden musí z kola ven (za který dostal ocenění Academy Award za hlavní roli), Leon či Pátý Element. Během lednového 24. ročníku udílení cen Screen Actor Guild Awards vyhrál bez mrknutí oka cenu za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Získal ji za ztvárnění velikána Winstona Churchilla ve filmu Nejtemnější hodina.

Právě během této události řekl časopisu People své přání, když se ho reportér časopisu ptal, v jakém snímku by si ještě rád zahrál. Studiu Marvel dal jasně najevo svůj zájem prohlášením: „Marvel se mi ještě neozval. Ale když o tom tak mluvíte, můj syn by si mě moc přál v jejich filmu vidět, pokud bude mít studio zájem!“

Jistě by nebylo těžké vybrat roli pro tak všestranného herce. Vzhledem k jeho úspěchu mezi fanoušky, zejména v roli Siriuse Blacka, by jistě přilákal spoustu diváků. Navíc mít na seznamu další velkou hereckou hvězdu takového formátu, zejména po jeho skvělém výkonu v Nejtemnější hodině, by i pro Marvel bylo hodnotné.

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Gary Oldman

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké celebrity, američtí herci, marvel, Marvel filmy, DC, DC filmy, Gary Oldman filmy, herci z Batmana, Marvel Cinematic Universe, Gary Oldman postavy
TOPlist