Gary Oldman a Tom Hardy budou v Česku natáčet film o ruském kanibalovi!

11.05.2013

Britské hvězdy si zahrají ve snímku volně inspirovaném příběhem jednoho z největších masových vrahů 20. století! Film o muži, který získal přezdívku rostovský rozparovač či rostovský řezník, se bude od června do září 2013 točit na několika místech v České republice. 

Tom Hardy
Zdroj: Vanessa Lua, wikipedia.org

Režie amerického snímku s názvem Dítě číslo 44 se ujme původně švédský režisér Daniel Espinosa, který má za sebou filmy Snadný prachy nebo Nepřítel pod ochranou. V hlavních rolích dramatu, jehož premiéra se plánuje na rok 2014, se potkají britští herci Tom Hardy a Gary Oldman, švédsko-islandská hvězda Noomi Rapace nebo Joel Kinnaman.

Film bude natočen podle stejnojmenné knihy, kterou napsal Tom Rob Smith, jenž se inspiroval případem Andreje Čikatila z osmdesátých let. Autor knihy však přesunul příběh do období kolem Stalinovy smrti, jež hrůznou atmosféru ještě násobí.

Sovětský svaz roku 1953 je pod diktátem tajné policie a režim tvrdí, že kriminalita v socialismu už neexistuje. Hlavní hrdina - tajný policista - dle rozkazu zatauje fakta, ale sám o své práci pochybuje. A když je převelen i s manželkou na Ural, kde vraždy dětí pokračují, začne pátrat na vlastní pěst ...

Gary Oldman
Zdroj: Sam from UK, wikipedia.org

Snímek Dítě číslo 44, na jehož produkci se podílejí mimo jiné Ridley Scott, Greg Shapiro a koproducenti z české společnosti Stillking, není prvním pokusem o zfilmování případu vraha z okolí Rostova na Donu. V roce 1995 vznikl v produkci HBO televizní drama Občan X a v roce 2004 v Itálii film Evilenko.

Andrej Romanovič Čikatilo v letech 1978 až 1990 prokazatelně zavraždil celkem 53 lidí různého pohlaví a věku. Nejdříve je pohlavně zneužil a pak trýznivým způsobem usmrtil. Vyšetřováním bylo také prokázáno, že část svých obětí i pojídal. Popraven byl 14. února 1994 střelou do týla.

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Gary Oldman, Noomi Rapace, Tom Hardy

Filmy:
Občan X

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, britské celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, režiséři, britští herci, švédské herečky, švédské celebrity, švédští režiséři, Tom Hardy foto, Tom Hardy fotky, Tom Hardy film, Gary Oldman foto, Noomi Rapace, Gary Oldman fotky, Noomi Rapace fotky, Gary Oldman film, Noomi Rapace film, Tom Hardy natáčení v Česku, Gary Oldman natáčení v Česku, Noomi Rapace natáčení v Česku
TOPlist