Fresh Film Fest zahájí thriller Východ produkovaný bratry Scottovými!

28.08.2013

V Praze ve středu vypukne již 10. ročník mezinárodního filmového festivalu debutových a studentských filmů! Fresh Film Fest zahájí projekce thrilleru Východ, který vznikl v režii Zala Batmanglija v produkci Ridleyho a Tonyho Scotta.

vychod
Východ
Foto: Fresh Film Fest

Scénář ke snímku, ve kterém skupinu mladých ekoteroristů infiltruje mladá agentka z nezávislé bezpečnostní agentury, spolu s režisérem napsala herečka Brit Marling, která ve filmu ztvárňuje hlavní roli. Ve středu se také rozběhnou další projekce v kinech Světozor, v Kině 35 Francouzského institutu nebo Studiu Béla.

Čtěte také

Diváci uvidí snímky Scientologové ve válce, Jesus Camp a Život teroristy: příběh Hans-Joachima Kleina, které patří do letošního hlavního tématu Fanatismus, dále kontroverzní dokument Google a Světový mozek, soutěžní, vizuálně fantastický, snímek Lvi režisérky Jasmíny López, snímek Meteor kanadského režiséra Françoise Delisle nebo noční thriller Zabiják Joe o drogovém dealeru z malého města od režiséra Williama Friedkina.

Ve 20.30 se také poprvé rozzáří plátno v letním kině v Riegrových sadech, kam je vstup zdarma. Středa bude patřit snímku Komedie režiséra Ricka Alversona o krizi postarších hipsterů z brooklynského Williamsburgu, který je součástí sekce Bright Future.

Ve čtvrtek zde festival uvede film Terri jednoho z porotců Fresh Generation – amerického filmaře Azazela Jacobse.

spring
Spring Breakers
Foto: Fresh Film Fest

Diváci v letním kině se v pátek mohou těšit na dlouho očekávaný snímek Spring Breakers kultovního režiséra a scénáristy Harmony Korineho, který do hlavní role zhýralého gangstera obsadil Jamese Franca.

Sobota bude patřit sekci Fresh DOX a filmu My jsme Modeselektor, který vypráví o historii tohoto kultovního hudebního seskupení z Německa.

V neděli uzavře program letního kina německý dokumentární film o skateboardové subkultuře ve východním Berlíně Tohle není Kalifornie. Fresh Film Fest potrvá až do 1. září.

Kategorie:
Filmy,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, youtube, youtube video, festivaly, youtube com, zahraniční režiséři, režiséři, famu, Filmové festivaly, mladí filmaři, Fresh Film Fest, Fresh Film Fest festival, Fresh Film Fest přehlídka, Fresh Film Fest Praha, začínající filmaři, filmové přehlídky, festival debutů, festival studentských filmů, Fresh Film Fest dokument, Fresh Film Fest projekce, Fresh Film Fest Roxy, Fresh Film Fest 2013, Fresh Film Fest desátý ročník
TOPlist