Frankenweenie: Domácí mazlíček - dojemně hororový příběh chlapce a psa!

04.01.2013

Režisér Tim Burton se v šestnáctém celovečerním filmu vrací ke svým počátkům! Slavný tvůrce v animovaném snímku Frankenweenie: Domácí mazlíček navazuje na svůj vlastní stejnojmenný krátkometrážní hraný film z roku 1984.

frank
Foto: Falcon

Když mladý Victor nečekaně přijde o svého milovaného psa Sparkyho, povolá na pomoc vědu a svého nejlepšího přítele přivede znovu k životu – jen s několika drobnými změnami. Snaží se svůj výtvor ukrývat, ale když se Sparkymu podaří uniknout, zjistí Victorovi spolužáci, učitelé i ostatní obyvatelé města, že znovuzrození může mít příšerné následky.

Režisér Tim Burton (54), který má za sebou kultovní snímky jako Beetlejuice, Střihoruký Edward, Ed Wood, Mars útočí! nebo Sweeney Todd, si vzal jako námět svého v pořadí šestnáctého a druhého animovaného filmu své krátkometrážní dílko Frankenweenie (1984).

Jedná se o první snímek, natočený za pomoci animační techniky stop motion, který byl uveden v Imax 3D kinech. Mavíc jde o první film režiséra od snímku Ospalá díra, ve kterém neobsadil ani jednoho ze své dvojice dvorních herců, kterými jsou Johnny Depp a Helena Bonham Carter.

Svérázná parodie je vkusnou poctou (a to nejen díky svému černobílému vizuálu) starým hororovým snímkům, které dnes vyvolávají spíše úsměv. Ač je hlavním hrdinou malý kluk, není to zrovna film určený dětskému publiku. Tim Burton si prostě natočil šílenost, kterou pochopí a vychutnají si spíše starší děti ...

Americká animovaná komedie Frankenweenie: Domácí mazlíček/Frankenweenie má v českých kinech premiéru 3. ledna 2013.

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Catherine O'Hara, Tom Kenny, Martin Short, Atticus Shaffer, Martin Landau, Conchata Ferrell, Tim Burton, Winona Ryder

Filmy:
Frankenweenie: Domácí mazlíček

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, Tim Burton film, Tim Burton režie, Frankenweenie: Domácí mazlíček foto, Frankenweenie: Domácí mazlíček fotky, Frankenweenie: Domácí mazlíček video, Frankenweenie: Domácí mazlíček trailer, Frankenweenie: Domácí mazlíček film, Frankenweenie: Domácí mazlíček premiéra, Frankenweenie: Domácí mazlíček ukázka, Tim Burton Frankenwenie
TOPlist