Forest Whitaker je Komorník sedmi amerických prezidentů!

07.11.2013

Oscarový herec září v životopisném filmu o muži, který "byl u toho" a obsluhoval nejmocnější muže světa! Snímek Komorník natočil podle skutečných událostí režisér Lee Daniels, tvůrce filmu Precious.

komornik
Foto: EEAP Film Distr.

Cecil Gaines (Forest Whitaker) pracoval jako komorník v Bílém domě a obsluhoval sedm prezidentů mezi roky 1952 až 1986. Během několika desetiletí v Bílém domě byl při tom, když se tvořily dějiny USA, od války ve Vietnamu a hnutí za občanská práva až po atentát na Martina Luthera Kinga a Johna F. Kennedyho.

Kromě toho, že se zasazoval o práva afroamerických zaměstnanců Bílého domu, bojuje celé roky svůj soukromý boj i na rodinné frontě: musí znovu najít cestu k odcizené manželce i ke svému synovi, který odmítá otcovu "služební" profesi.

Americký režisér Lee Daniels (53) natočil během své kariéry zatím jen čtyři snímky - krimi Stín zabijáka (2005), drama Precious (2009), za nějž byl nominován na Oscara za režii, thriller Reportér (2012) a naposledy životopisné drama Komorník (2013).

Ve svém čtvrtém celovečerním snímku se úzce zabývá americkými dějinami skrze jednoho bezvýznamného černého sluhy v Bílém domě. Pro zámořské publikum to bude jistě zajímavá podívaná, pro české diváky neznalého detailů historie to však bude jen sošně epizodická přehlídka slavných prezidentů ...

Americké životopisné drama Komorník/The Butler má v českých kinech premiéru 7. listopadu 2013.

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
James Marsden, Oprah Winfrey, Robin Williams, John Cusack, Lenny Kravitz, Forest Whitaker, Alan Rickman, Lee Daniels

Filmy:
Butler, The

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, Lee Daniels film, Lee Daniels režie, Lee Daniels Komorník, Lee Daniels The Butler
TOPlist