Finský nářez Nightwish představí v Praze album o umírajícím skladateli!

30.04.2012

Severská symphonic-metalová skupina zahraje fláky ze své nové desky Imaginaerum! Finská kapela se představí v pondělí v pražské Tipsport Aréně a jako předkapely zahraje finská heavymetalová formace Battle Beast a ženský smyčcový kvartet Eklipse z Brna.

night
Nightwish
Foto: Gemsling, wikipedia.org

Finská kapela Nightwish vydala své sedmé album Imaginaerum koncem roku 2011 a vypráví na něm příběh o starém umírajícím hudebním skladateli, který vzpomíná na své mládí. Kapela již představila první singl alba nazvaný Storytime a podle desky by měl být natočen také celovečerní film. 

Čtěte také

Nightwish vznikla v roce 1996 a slávu získala díky propojení metalu s operním zpěvem Tarji Turunen. Kapela zaujala debutem Angels Fall First z roku 1997 a definitivně pak prorazila v roce 2002 s albem Century Child. Nejúspěšnější však byla deska Once se singlem Nemo, který vedl hitparády v sedmi zemích.

Když se v roce 2005 kapela rozloučila s Turunen, fanoušci si kladli otázku, zda může kapela bez takto výrazné vokalistky přežít. Naštěstí v roce 2007 se na obzoru objevila nová tvář - švédská zpěvačka Anette Olzon. Díky ní a albu Dark Passion Play se pak kapela znovu vrátila na výsluní.

Interpreti:
Nightwish

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, zpěváci, zahraniční zpěváci, hudebníci, zahraniční hudebníci, zahraniční kapely, finské celebrity, Nightwish video, Nightwish klip, Nightwish videoklip, Nightwish koncert, Nightwish Praha, Nightwish metal, finští hudebníci, finské kapely, Nightwish foto, Nightwish fotky, Nightwish Finsko, finští zpěváci, hduební skupiny, Nightwish Tipsport Arena
TOPlist