Finská kapela HIM se po pěti letech vrátí do Prahy!

29.05.2013

Pětičlenná "lovemetalová" formace vystoupí 12. října 2013 v pražské Lucerně! Kapela HIM, jejíž písně kombinují metal a rock, představí své nové album Tears on Tape i starší hity.

HIM
HIM
Foto: Promo

Skupina HIM, která se původně jmenovala His Infernal Majesty, má specifický hudební styl, který si sami pojmenovali jako "lovemetal", protože je štvaly neustálé otázky novinářů na toto téma. Tento název zároveň připomíná jejich nejslavnější nahrávku Love Metal, kterou vydali před deseti lety.

Skupinu založil zpěvák Ville Valo v roce 1991 společně s Migé Amourem a Lindem Lindstromem a o pět let později vzniklo také slavné logo HIM - tzv. heartagram, což je spojeni pentagramu a srdce.Debutové album Greatest Lovesongs vol. 666 natočila kapela v roce 1997, přičemž vliv na ni měly skupiny jako Black Sabbath, Metallica či Soundgarden. Deska Tears on Tape, která vyšla na jaře 2013, je už v pořadím osmou v historii skupiny.

HIM se v Praze poprvé představili na konci roku 2001 v rámci propagace alba Deep shadows & Brilliant highlights a naposledy v hlavním městě zahráli v roce 2008, kdy přijeli představit skladby z desky Venus Doom.

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Ville Hermanni Valo

Interpreti:
HIM

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, zpěváci, zahraniční zpěváci, hudební skupiny, hudebníci, zahraniční hudebníci, muzikanti, zahraniční kapely, finské celebrity, zahraniční muzikanti, finští hudebníci, finské kapely, finští zpěváci, HIM foto, HIM fotky, HIM video, HIM klip, HIM videoklip, HIM Praha, HIM koncert, HIM metal, HIM Lucerna, finští muzikanti, HIM Česko
TOPlist