Festivalový deníček Karlovy Vary - den šestý!

06.07.2013

Delegace Showbiz.cz předposlední den svého pobytu v lázeňském městě konečně pochopila význam slova filmové umění! Česká komedie, japonské rodinné drama a ruská vyvražďovačka se staly třemi třešničkami na závěr 48. ročníku karlovarského festivalu ...

revival
Revival
Foto: kviff.com

 

Film Revival je příběhem o kapele Smoke, což prý byli čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém. A jejich pohnutky k oživení kapely Smoke jsou různé - peníze, touha po ztracené slávě, touha pomoci kamarádovi, anebo se ještě jednou pořádně odvázat.

Revival - trailer!

 

Poslední film Alice Nellis, v němž září čtveřice rockových důchodců Krobot-Polívka-Heřmánek-Geišberg, má ambice stát se tzv. letním hitem, a proto cílí jak na mladší publikum (snad proto angažmá Vojtěcha Dyka), ale hlavně na diváky kolem padesátky.

Režisérka, která už definitivně opustila hájemství artu, nabízí komedii v dobrém slova smyslu obsahující lásku, humor, smrt, stáří a všechny ty věci, které má mainstreamový divák na českých filmech rád. Jen je škoda, že snímek o rockerech je až popově krotký a žádný vodvaz to teda není ... Obsáhlejší recenzi přineseme v nejbližších dnech!

Jaký otec, takový syn - trailer!

 

Japonský snímek Jaký otec, takový syn uváděný v Karlových Varech v sekci Horizonty je příběhem o záměně dětí. Formálně jde o režijně i scenáristicky vytříbený snímek, který s japonskou důkladností přesně dávkuje různé druhy emocí, a tak křehčí povahy by si měly připravit kapesníky otírání slziček ...

Úspěšný architekt Ryota si zakládá na svém dokonale naplánovaném způsobu života, jemuž se podřizují i jeho žena a malý Keita. Jeho jistoty se zhroutí, když se  zjistí, že biologickým otcem jeho syna je jiný muž, protože děti obou žen byly před šesti lety v porodnici vyměněny ...

Film vlastně "trochu po koljovsku vydírá" pomocí záběrů na uplakané či rozzářené tváře malých dětí, ale vzhledem k tomu, že to jsou Japonci, tak nám to nepřipadá jako vydírání, ale jako geniální dílo ... Ale přitom jde v principu o to samé! 

Major - trailer!

 

Expresivně natočené ruské drama Major pojednává o tragických důsledcích mravně pochybeného a zbabělého jednání. Policista, který přejede dítě, se obrátí na své kolegy, aby zakamuflovali jeho vinu. Tento krok uvede do pohybu mašinerii temného bezpráví, jež si vyžádá nevinné oběti.

Film je dalším hodnotným příspěvkem do "studia široké ruské duše", která je pro Středoevroana prostě natolik neuchopitelná, že nás bude fascinovat s každým dalším podobně laděným filmem. A tímto krásným epitafem se můžeme s festivalem rozloučit a těšit se na další, již 49. ročník!

Stuart Hample

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Alice Nellis

Filmy:
Revival

Kategorie:
Filmy,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, české filmy, britské celebrity, zahraniční herečky, české herečky, karlovy vary, herci, zahraniční herci, americké filmy, čeští herci, zahraniční režiséři, karlovarský festival, křišťálový glóbus, české režisérky, japonské filmy, ruské filmy, MFF Karlovy Vary 2013
TOPlist