Festivalový deníček Karlovy Vary - den třetí!

03.07.2013

Delegace Showbiz.cz kvůli časově náročné media party stihla jen tři filmové projekce! Jako nejzajímavější a divácky nejatraktivnější jsme opět shledali půlnoční film s názvem Zevláci vs. zombíci, který nám dokázal, že žánr britského komediálního hororu není rozhodně mrtvý ...

zevlaci
Zevláci vs. zombíci
Foto: kviff.com

 

Italské drama Med/Miele přivezla na festival herečka Valeria Golino, kterou můžeme znát hlavně jako hvězdu filmových parodií Žhavé výstřely. Pro svůj režijní debut zvolila na filmových přehlídkách "velmi oblíbené", avšak už poněkud zprofanované téma eutanazie.

Med - trailer!

 

Hlavní hrdinka Irene (mimochodem, krásná holka připomínající letošní Českou Miss) musí před svým otcem a přáteli skrývat nebezpečné tajemství: pod krycím jménem Miele je členkou organizace, která pomáhá smrtelně nemocným lidem odejít dobrovolně ze světa.

Valeria Golino dokázala, že je vcelku zručná režisérka ovládající řemeslo, ale film jako takový nepřekvapil. Jde o klasickou, dnes už takřka povinnou součást filmových festivalů, které ale ničím nevybočuje z řady filmů na vážné téma eutanazie ...

XL - trailer!

 

Soutěžní islandské drama XL vypráví příběh zhýralého poslance Leifura, z něhož se stala lidská troska. Nekonečné večírky, kocoviny, sexuální eskapády a drogová opojení mu nahlodaly život až na kost. Jak tedy dopadne poslední party před jeho nástupem do protialkoholní léčebny?

Expresivní film, v němž se to hemží nahými těly krásných žen a odpudivých mužů, se postupem času mění v halucinózní noční můru, která sice přesně vystihuje delirium titulní postavy, ale ruku na srdce - sledování tohoto alkoholového tripu je docela utrpení.

Nicméně oceňujeme dynamický střih a opilou kameru, který umožňuje divákovi dostat se do hlavy hlavního hrdiny a vyzkoušet si jeho kocovinu na vlastní kůži!

Zevláci vs. zombíci - trailer!

 

Svižná antideveloperská "zomedie" Zevláci vs. zombíci je další z řady povedených britských komediálních hororů, jež je tentokrát ochucená jedinečným londýnským slangem.

O co jde? Stavební firma demolující pradávnou hrobku probudí hordy krvežíznivých zombií, ale naštěstí jsou tu dva zevláci z East Endu, jejich povedení kámoši a agilní staroušci z místního domova důchodců ...

Přirozeně, není to nijak originální příběh, ale spojení party looserů a nepohyblivých důchodců je natolik zábavné, že tvůrcům nakonec odpustíte i fakt, že jste už něco podobného viděli v bledě ... červeném! Suchý britský humor prostě opět vede!

Stuart Hample

Filmy:
Zombies

Kategorie:
Filmy,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, britské celebrity, zahraniční herečky, karlovy vary, herci, zahraniční herci, američtí herci, britské herečky, američtí režiséři, zahraniční režiséři, britské filmy, karlovarský festival, křišťálový glóbus, italské filmy, islandské filmy, MFF Karlovy Vary 2013
TOPlist