Festivalový deníček Karlovy Vary - den první!

01.07.2012

První tiskovka letošního festivalu patřila jedné z hlavních hvězd, čerstvé nositelce Křišťálové globu Helen Mirren! Britská herečka v duchu včerejšího děkovacího projevu stočila řadu otázek ze strany novinářů na roli žen ve filmu.

helen
Helen Mirren na tiskové konferenci!
Foto: kviff.com

Helen Mirren (66) uvedla, že pro herečky není dost dobrých dramatický rolí, ale ona sama si prý nestěžuje. Dostalo se i na film maďarského režiséra Istvána Szabóa Za zavřenými dveřmi, který herečka doprovází v Karlových Varech.

„Možná to byla ta nejtěžší role, co jsem hrála. Měla tu výhodu, že jsem nepotřebovala make-up, takže mi příprava trvala jen pět minut. Ale cítila jsem zodpovědnost za to, že to je maďarský příběh, který se dotýká celé historie 20. století.“ uvedla Helen Mirren.

V sobotu odpoledne se ve Velkém sálu hotelu Thermal uskuteční světová premiéra nově zrekonstruované kopie kultovního filmu české nové vlny Hoří, má panenko. Projekci doprovodil desetiminutový dokument, v němž na natáčení vzpomíná režisér Miloš Forman, kameraman Miroslav Ondříček a neherci z Vrchlabí.

Diváci včera viděli také snímek Čung kuo Čína světově proslulého neorealistického režiséra Michelangela Antonioniho. Tento minimalisticky pojatý (avšak 217 minut trvající) film divákům doporučuje umělecká poradkyně festivalu Eva Zaoralová.

O půlnoci uvedl další host festivalu, italský režisér Dario Argento svůj snímek Dracula zařazený do sekce Půlnoční filmy. Letošní hlavní soutěž otevřel portugalsko-finský filozofující western Na slaměné cestě a poté norský film Henrik. Sociální drama Až do města Aš mladé slovenské režisérky Ivety Grófové pro změnu zahájilo soutěžní sekci Na východ od Západu.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
István Szabó, Helen Mirren, Dario Argento

Kategorie:
Celebrity, České celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, britské celebrity, zahraniční herečky, britské herečky, Helen Mirren fotky, karlovarský festival, královna alžběta, Helen Mirren foto, Karlovy Vary 2012, Helen Mirren filmy, Helen Mirren Oscar, Helen Mirren Křišťálový glóbus, Helen Mirren sexy, Helen Mirren karlovarský festival, Helen Mirren Karlovy Vary, Helen Mirren ocenění, Helen Mirren cena, Helen Mirren festival
TOPlist