Festival Sundance vyhrál film o lásce a dokument o asistované sebevraždě!

30.01.2011

Hraný snímek Like Crazy a dokument How to die in Oregon získaly hlavní ceny na festivalu nezávislého filmu Sundance. Filmový festival, který se koná každoročně v Salt Lake City v americkém státě Utah, slavil již 27. ročník.


Představitelé snímku Like Crazy
Foto: youtube.com

Drama Like Crazy od režiséra Drakeho Doremuse je příběhem vášnivé lásky mezi Američanem a Britkou, jejichž cit je těžce zkoušen odloučením, zatímco snímek How to die in Oregon (Jak zemžít v Oregonu) Petra Richardsona je prý podle prvních komentářů působivou a diskrétní obhajobou eutanazie.

Tvůrce vítězného dokumentu na sobotním slavnostním předání cen v Park City poděkoval lidem, kteří mu dovolili, aby se jim doslova "vetřel" do jejich soukromí a po dobu čtyř let je nezúčastněně pozoroval. Cenu režisérovi předal tvůrce seriálu Simpsoni Matt Groening.


Film Like Crazy a jeho tým

Festival byl zahájen 20. ledna a nabídl celkem 120 celovečerních a 80 krátkometrážních filmů. Jeho tradičním patronem je hollywoodská herecká hvězda Robert Redford, který vystoupil při zahájení a popřál celé přehlídce, aby si stále uchovávala "ducha skromnosti".

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Charlie Bewley, Anton Yelchin, Robert Redford, Felicity Jones, Alex Kingston, Finola Hughes, Chris Messina

Filmy:
Jak zemřít v Oregonu

Kategorie:
Filmy, Zahraniční celebrity,

Tagy:
americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, zahraniční režiséři, americký film, Jennifer Lawrence, Filmové festivaly, Festival Sundance, Sundance, Like Crazy, Like Crazy trailer, Like Crazy video, Like Crazy film, Like Crazy movie, Like Crazy Sundance, How to die in Oregon video, How to die in Oregon trailer, How to die in Oregon film, How to die in Oregon movie, How to die in Oregon dokument, How to die in Oregon Sundance, Sundance film, Sundance festival, Sundance award, Sundance ocenění
TOPlist