Festival otrlého diváka nabízí filmy věnované "aerobnímu pohybu a fyzkultuře"!

16.02.2012

V pražském kině Aero se již poosmé koná netradiční a filmovými nadšenci vyhledávaný Festival otrlého diváka! Přehlídka filmové (ne)estetiky nabídne do 19. února sedmnáct celovečerních snímků, které se vymykají standardním estetickým normám ...

divak
Foto: otrlydivak.cz

Ústředním tématem osmého ročníku jsou aerobní filmy neboli snímky oslavující tělo v pohybu za dostatečného přísunu vzduchu. Letošní Festival otrlého diváka tak podprahově oživuje odkaz předního velikána české kultury a příznivce closeted gay radovánek. Tím nemáme na mysli pána, jenž vešel do dějin svou kleptomanií fixovanou na psací potřeby, nýbrž Jaroslava Foglara a jeho systém životních i každodenních zásad pro sošné mladé árijské muže známý coby Modrý život.

Stejně jako řada jiných vzorných hochů, i tento festival se hrdě hlásí k odkazu započatému Láďou Vilemínem z bible Přístav volá a utužovanému dalšími zásadními díly queer literatury jako Rychlé šípy, Hoši od bobří řeky či Modrá rokle. Proto byly jako centrální téma programu ustanoveny aerobní filmy, kterými se vzdává hold zdravému pohybu na zdravém těle a zásadě pravidelného cvičení při otevřeném okně; ideálně bez svršků.

Důležitost slušné mluvy, čištění zubů a mytí studenou vodou připomene esenciální dílo Žena, které nám ukáže, jak Foglarovy ideály úspěšně zakořenily ve všedním životě americké středostavovské rodiny.

Lahůdkou programu bude také akční snímek Gymkata o tajném agentovi, jenž bojuje proti komunismu smrtonosnou kombinací gymnastiky a karate, či miláček publika Nemožňák alias filipínský neohrožený agent 00, kterého hraje liliput Weng Weng.

Festivalovou znělku letos vyrobil laureát ceny Jindřicha Chalupeckého a videoartista Mark Ther ve spolupráci s Alešem Stuchlým. Ani letos nebude chybět řada doprovodných programů, které zpestří projekce a diváky obohatí o nové zážitky. Těšit se mohou i na němý film s živým hudebním doprovodem či interaktivní projekci. Otrlosti zdar!

Kategorie:
Filmy,

Tagy:
praha, sex, filmový festival, Filmové festivaly, kino aero, horory, násilí, Festival otrlého diváka, Festival otrlého diváka Aero, Aero, Festival otrlého diváka program, otrlí diváci, Festival otrlého diváka kino, Festival otrlého diváka Praha, filmová estetika, sexualita, erotické filmy, kontroverzní filmy, Festival otrlého diváka 2012, Festival otrlého diváka poosmé, Festival otrlého diváka osmý ročník
TOPlist