Festival krátkých filmů Praha představuje první programové lahůdky

16.01.2018

Třináctý ročník Festivalu krátkých filmů Praha se představí v  kině Světozor a Pilotů od 17. do 21. ledna 2018. 

Výlet do světa virtuální reality nebo kompilovaného světa mužů, fantazie o bližší i vzdálenější budoucnosti, příběhy v nichž hrají sociální sítě a nová média roli větší než malou, set půlnočních filmů se Simonou Babčákovou a pocta jedné z nejoceňovanějších produkčních společností reklamního světa – Stink Films. Úplně poprvé se bude soutěžit i o nejlepší český krátký hraný film uplynulého roku.

 

Prostor domácí krátkometrážní tvorbě byl v programu festivalu věnován již od jeho založení v roce 2005. Letos poprvé ale tříčlenná mezinárodní porota (v níž zasednou britský režisér Daniel Mulloy, zakladatel společnosti Stink Films Daniel Bergmann, a script doctor Monika Franczak), udělí Cenu pro nejlepší český krátký film.

Pátek 19. ledna pak bude v kině Pilotů věnován českým krátkým filmům a vedle projekce pěti filmů, vybraných do finále, budou mít diváci možnost seznámit se i s dalšími filmy, vybranými do propagační kolekce Czech Short Films 2018.

Čtyři bloky mezinárodní soutěže tvořené dvacítkou filmů z 16 zemí pak opět ukáží, jak rozmanitý, originální a osobitý umí být svět filmů, jejichž stopáž nepřesahuje 30 minut.

Stink Films

V Londýně usazená společnost Stink Films, kterou založil Čech Daniel Bergmann, patří dnes mezi nejoceňovanější produkce reklamního světa. Od samého začátku pro ni pracuje třeba i Ivan Zachariáš, spoluautor znělek karlovarského filmového festivalu. Společnost za dvacet let své existence vytvořila desítky videoklipů, reklam, dva celovečerní filmy, televizní sérii a řadu krátkých filmů, z nichž některé uvidíte právě na festivalu.

Další programové sekce

Devět příběhů v programu Muž - návod k použití přináší důkazy o tom, že mužské srdce je neskonale komplikovanější orgán, než se obvykle soudí. Sekce #followme nabídne filmy, jež si pohrávají s tématikou přesouvání našich životů na sociální sítě a jejich postupnou digitalizací.

Každý z pětice filmů z kolekce Life on Mars pro změnu posbíral za svůj pohled na svět “z jiné planety” řadu festivalových ocenění. Pro fanoušky vizí budoucnosti je připravena selekce Světy zítřka, jež ji nevykresluje povětšinou nijak růžově.

V programu tradičně nemůže chybět oblíbená Brutal Relax Show, více než dvouhodinové pásmo půlnočních filmů, jímž diváky provede Simona Babčáková, ani program LABO, určený těm, kdo chtějí zažít v kině „magický zážitek“.

Virtuální realita a krátký film

Letos poprvé přináší festival divákům také možnost seznámit se s dynamicky se rozvíjejícím konceptem virtuální reality. Tuto možnost budou mít diváci od 19. – 21. ledna ve speciální VR zóně v kině Světozor po předchozí rezervaci prostřednictvím festivalových webových stránek
A ani letos festival nezapomene na nejmenší diváky a jejich rodiče. Program pořádá festival ve spolupráci s Aeroškolou, a filmy vybraly pro své vrstevníky samy děti.

Kategorie:
Filmy,

Tagy:
Lucerna, kultura, kultura v Praze, kam v Praze, filmové akce, festivaly filmů, festivaly krátkých filmů, krátké filmy Praha, Lucerna akce, kulturní akce
TOPlist