Festival francouzského filmu zahájí snímek s Milošem Formanem!

24.11.2011

Filmová přehlídka probíhá v Praze a v dalších osmi českých městech! Letošní festival francouzského filmu, který začíná dnes projekcí snímku Milovaní s Catherine Deneuve a Milošem Formanem, potrvá až do 30. listopadu 2011.

milos
Miloš Forman, Catherine Deneuve a Chiara Mastroianni ve filmu Milovaní!
Foto: Aerofilms

Francouzská komedie s muzikálovými prvky Milovaní dnes večer v pražském kině Lucerna zahájí festival francouzského filmu. Ve filmu se kromě francouzských hvězd objeví také světoznámý režisér českého původu Miloš Forman a v menších rolích též Pavel Liška nebo Zuzana Kronerová.

Jedním z taháků letošního přehlídky by mohl být také žánrový snímek Přepadení. Režisér Julien Leclercq ho natočil podle skutečné události, kdy o vánočních svátcích v roce 1994 došlo k přepadení a únosu letadla na lince z Alžíru do Marseille. Film popisuje událost z různých pohledů - z pohledu zasahující jednotky, cestujících v letadle i únosců.

Milovaní - trailer!

Devět snímků bude uvedeno v předpremiéře (Milovaní, Le Havre, Nevěstinec, Knoflíková válka) a v tradiční sekci české filmové kritiky diváci uvidí třeba Pád do noci režiséra Martina Provosta, což je detektivka s psychologickým pozadím.

Nevěstinec - trailer!

Zajímavým filmem bude také jistě milostné drama Láska a modřiny v režii šanghajského rodáka Lou Ye a především na letošním festivalu v Cannes rozporuplně přijaté pařížské drama z přelomu 19. a 20. století s názvem Nevěstinec.

Autor snímku, režisér, scenárista a hudební skladatel Bertrand Bonello bude také nejvýznamnějším hostem letošního ročníku - svůj snímek inspirovaný sociologickou studií o „domech lásky" totiž uvede v rámci slavnostního zakončení celé akce.

Do kategorie předpremiér ale patří rovněž nový snímek Akiho Kaurismäkiho Le Havre, filmová groteska Víla režisérské trojice Fiona Gordon-Dominik Abel-Bruno Romy, v dlouhých záběrech natočená jarmuschovská road-movie Konec Roberta Mitchuma či nenápadné drama Lurdy režisérky Jessiky Hausner.

Lurdy - trailer!

Zvláštní uvedení je pak letos věnováno snímku Když válka, tak válka režisérky Valérie Donzelli, jež je autobiografickým příběhem boje mladých rodičů za záchranu syna. Právě tento film sklidil velký úspěch na festivalu v Torontu a bude reprezentovat Francii na letošním klání o Oscara.

Každý rok se na přehlídku francouzského filmu chodí průměrně podívat okolo 17 tisíc lidí. Diváci v Praze a v dalších městech uvidí celkem 37 celovečerních a 8 krátkých filmů.

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Miloš Forman

Filmy:
Milovaní, Knoflíková válka

Kategorie:
Filmy,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, zahraniční herečky, francouzské celebrity, herci, zahraniční herci, festival, zahraniční filmy, režiséři, francouzské herečky, francouzští režiséři, filmový festival, francouzští herci, francouzské filmy, zahajovací film, Miloš Forman film, Miloš Forman Milovaní, Catherine Deneuve film, Přepadení, Rabínův kocour
TOPlist