Festival bollywoodského filmu začal v pražských kinech!

07.10.2011

Filmová přehlídka, která je "našlapaná filmovými zážitky", se koná v pražských kinech Evald a Světozor! Devátý ročník populárního Festivalu bollywoodského filmu potrvá až do konce týdne.

bol
Foto: Archiv festivalu
 

Letošní Festival bollywoodského filmu nabídne opravdu reprezentativní vzorek aktuální indické kinematografie a v jeho rámci uvidíme nejen klasické komerční trháky, ale také umělecké filmy. Některé z filmů osobně vybral držitel Českého lva a umělecký ředitel přehlídky, režisér Radim Špaček.

Mezi filmy, které by mohly zaujmout českého diváka patří třeba Dabangg, komedii o svérázném policistovi, která získala cenu za nejlepší film a kameru na Filmfare Awards, indické obdobě Oscarů, nebo romantický slaďák Band Baaja Baaraat, příběh dvojice, která provozuje svatební agenturu.

Vrcholem přehlídky zřejmě bude komedie Tere Bin Laden o peripetiích jednoho novináře, který mystifikuje veřejnost falešným rozhovorem s Usámou bin Ládinem. Tento film byl mimochodem v Pákistánu zakázán.

Z dalších hodnotných snímků bychom mohli jmenovat Udaan o vzpouře mladého chlapce proti despotickému otci,  Chalo Dilli,  v němž účinkuje slavná herečka a tanečnice českého původu Yaana Gupta a zajímavá může být také hvězdně obsazená road-movie Zindagi Na Milegi Dobara.


bol
Foto: Archiv festivalu

Jako každý rok bude k vidění i dokumenty o Indii v sekci dokumentárních filmů, které buou soutěžit o Cenu diváků pro nejlepší dokumentární film od společnosti Kodak. 

Festival bude doprovázet také tzv. Bollywoodský jarmark, v jeho rámci budou moci diváci e vestibulu kina Světozor zakoupit indické delikatesy, stylové šperky a oblečení, nebo si třeba vyzkoušet indickou hru carrom. V sobotu večer se pak bude konat oblíbená Bollywood party, na které vystoupí DJ Sanjay, DJ Bhalu a DJ Idly.

 
 
Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Radim Špaček

Kategorie:
Filmy,

Tagy:
youtube.com, youtube, youtube video, kino světozor, kino Evald, Festival bollywoodského filmu, Festival bollywoodského filmu Praha, Festival bollywoodského filmu 2011, Festival bollywoodského filmu trailer, Festival bollywoodského filmu video, Festival bollywoodského filmu v kinech, Prague Indian Film Festival, Prague Indian Film Festival filmy, Prague Indian Film Festival video, Prague Indian Film Festival trailer, indické filmy, indická kinematografie, Bollywood
TOPlist