Eva a Vašek blednou závistí! Přicházejí jejich nástupci - Katka a Jindra!

14.02.2013

A nyní něco úplně strašně romantického aneb Jindra a Katka vám přejí hezkého Valentýna! Když je teda ten svátek zamilovaných, odložme černý humor a nechutný cynismus a pojďme se podívat, jak to vypadá, když se dají dohromady fajn lidi a zpívají o lásce!

jindra
Jindra Polášek a Katka Peclová
Foto: youtube.com

Umělecké duo Jindra a Katka není na poli populární hudby žádným novým zjevením. Jako zpívající komici existují už poměrně dlouhou dobu a je samozřejmé, že jejich sluníčková tvorba vyvolává také jisté pozitivní i negativní emoce. Ale to už je holt úděl velkých umělců!

Čtěte také

Tihle dva vypečení mládežníci sice vypadají jakoby umělecky, designově i myšlenkově ustrnuli na počátku devadesátých let, ale ruku na srdce - bez takových lidiček by ten dnešní svět byl jen sterilní výspou na konci vesmíru. I když - možná nejsou Katka a Jindra z tohoto světa ...

Jejich srdíčkové klipy jsou krásnou ukázkou rčení "za málo peněz hodně muziky", o čemž svědčí nejen domácí, takřka rurální prostředí, v nichž se odehrávají jejich výstupy (tedy pole, potoky, meze, louky a lesy), ale také jednoduché kostýmy.

Katka zásadně vystupuje v šedivé jupce a haleně po babičce, Jindra oblibuje bílou kšiltovku a krátké kalhoty nebo džíny. Zlí jazykové tvrdí, že jeho oblíbenou filmovou postavou je prý Standa Pichlík z komedie Nuda v Brně!

Co se týče jejích tanečních pohybů, mohl by se od nich učit sám velký Karel Gott, který je jinak považován za ortodoxního stojáka. Zatímco Jindra si při zpěvu jen tak podupává do rytmu svou srnčí nožkou, Katka občas zatočí sukénkou či se prohne v kolenou. Ale jen v případě, když je to fakt vodvaz!

Mimochodem, Katka a Jindra slaví v těchto dnech obrovský úspěch - byli nominováni v kategorii Kapela roku v hudebních anticenách Zlatý David!

Organizátoři je považují za favority a jejich formaci charakterizovali takto: "Svěží závan samohrajkového folkloru. Čistá esence hnoje v podobě vidlemi mixované polky a dum-dum-diska." No, lépe bychom to nenapsali ...

Celebrity:
Katka Peclová

Kategorie:
Celebrity, České celebrity,

Tagy:
Celebrity, zpěvačky, České celebrity, české zpěvačky, zpěváci, čeští zpěváci, Katka Peclová foto, Jindřich Polášek foto, Katka Peclová fotky, Jindřich Polášek fotky, Katka Peclová video, Jindřich Polášek video, Katka Peclová videoklip, Jindřich Polášek videoklip, Katka Peclová humor, Jindřich Polášek humor, Katka Peclová zpěv, Jindřich Polášek zpěv, Katka Peclová klip, Jindřich Polášek klip
TOPlist