Enderova hra: Výpravná sci-fi o válce s mimozemšťany!

01.11.2013

Strhující příběh vypráví o chlapci, která se má stát trumfem planety Země v děsivé válce s vetřelci z vesmíru! Režie snímku Enderova hra, který byl natočen na motivy knih "Enderova hra" a "Enderův stín" od Orsona Scotta Carda, se chopil držitel Oscara Gavin Hood!

enderova
Foto: Bontonfilm

Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky.

Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik. Ender (Asa Butterfiled) jako hlavní favorit se přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce.

Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva ..

Původně jihoafrický režisér Gavin Hood (50) získal v roce 2005 za svůj film Tsotsi Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film. Tento snímek mu otevřel brány Hollywoodu a v krátkém sledu natočil žánrově odlišné snímky Odvlečen (2007) a X-Men Origins: Wolverine (2009).

Jeho v pořadí pátý celovečerní snímek je velkolepý sci-fi blockbuster, který na plátnech kin podporuje nejen velkolepá podívaná a herecké hvězdy v čele s Harrisonem Fordem a Benem Kingsleym, ale také fakt, že jde o adaptaci klasiky žánru. 

Film překvapuje tím, že ačkoliv je hlavním hrdinou malý kluk, nejde o ohranou podívanou pro teenagery, ale obstojí i v konkurenci inteligentních "scifáren pro dospělé". Pokud ale čekáte nabušené svalovce a playboye v titulních rolích, budete asi zklamáni ...

Americká akční sci-fi Enderova hra/Ender's Game je v českých kinech k vidění od 31. října 2013.

Fandím
9 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Hailee Steinfeld, Gavin Hood, Ben Kingsley, Abigail Breslin, Viola Davis, Asa Butterfield, Harrison Ford

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, Gavin Hood film, Gavin Hood režie, Gavin Hood Enderova hra, Gavin Hood Ender's Game
TOPlist