Dva čeští herci jako Terminátor a Pirát z Karibiku!

24.11.2011

Tohle není opravdový Terminátor, model T 1000, ani opravdový Jack Sparrow, pirát z Karibiku! To jen Pavel Liška a Matěj Ruppert podstoupili kvůli charitativnímu kalendáři proměny ve známé filmové postavy!

matej
Matěj Ruppert jako Terminátor
Foto: © 2011 Petr Kurečka a Marek Škarpa, kalendář PROMĚNY 2012

Matěj Ruppert (33), občasný herec a především zpěvák kapel Monkey Business byl pro autory kalendáře – fotografa Petra Kurečku a režiséra Marka Škarpu tvrdým oříškem, ale nakonec roli sehrála náhoda. Jejich maskér na speciální efekty měl totiž slavnou poškozenou hlavu Terminátora vymodelovanou v několika variantách.

Správně apokalyptické místo pak fotografové našli na Rohanském ostrově, kde probíhá demolice starých průmyslových objektů a který je rejdištěm narkomanů a bezdomovců. Prostě nefalšované Los Angeles ...

Samotná příprava masky zabrala asi tři hodiny. Kožené motorkářské vybavení a krásný nový Harley přímo v modelu z filmu Terminátor zapůjčil pražský Harley-Davidson Klub Šalamounka. Matěj Ruppert si prý před focením šel v kompletní masce Terminátora koupit něco k jídlu, ale lidé na něj nereagovali nijak překvapeně. Asi už jsou z Karlína na leccos zvyklí ...

liska
Pavel Liška jako Jack Sparrow
Foto: © 2011 Petr Kurečka a Marek Škarpa, kalendář PROMĚNY 2012

Pavel Liška (40) si postavu kapitána Jacka Sparrowa vybral sám a jediný problém byl s vousy, protože herec v té době natáčel film a nemohl se oholit. V případě kostýmu Jacka Sparrowa se fotografové snažili najít co nejbližší variantu v barrandovském fundusu, včetně typické paruky s dredy a typickými korálky.

Malou, nemoderní plachetnici si vypůjčili od jednoho vstřícného Holanďana, který přesně s takovou na Vltavě kotví. Pro účely focení bylo potřeba ještě vyrobit i nefalšovanou „karibskou“ mlhu, a tak fotografové použili takzvaný bílý filmový kouř.

A musíme říct, že zatímco Matěj Ruppert (ať se tváří jakkoli drsně!) vypadá přece jenom jako dobře nalíčený zpěvák, Pavel Liška alias Johnny Depp je opravdu dokonalý!

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Pavel Liška, Matěj Ruppert

Filmy:
Terminátor

Kategorie:
Celebrity, České celebrity,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, herci, čeští herci, fotografové, čeští fotografové, matěj ruppert foto, charitativní kalendář, Pavel Liška foto, kalendář Proměny, Chantal Poullain kalendář, Chantal Poullain charita, Chantal Poullain nadace, marek škapa, Jack Sparrow, Matěj Ruppert Proměny, Pavel Liška Proměny, Pavel Liška Jack Sparrow, Matěj Ruppert Terminátor
TOPlist