Druhá řada famózního seriálu Newsroom míří na obrazovky HBO!

12.08.2013

Pokračování úspěšné série z produkce HBO sleduje další příhody ve fiktivní televizní stanici ACN Network! Autorem zábavného i poučného průhledu do reportérského řemesla, který na HBO startuje 12. srpna, je renomovaný Aaron Sorkin – laureát Oscara za scénář k dramatu David Finchera Sociální síť. 

jeff
Jeff Daniels
Foto: HBO

Hlavní postavou seriálu, který v loňském roce získal dvě nominace na Zlaté glóby (nejlepší dramatický seriál a nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli v seriálu), je sarkastický až jízlivý moderátor Will McAwoy (Jeff Daniels), který se snaží o prolomení zpravodajských stereotypů...

Devět nových epizod druhé řady, kterou začne HBO vysílat v pondělí večer, mapuje poměry v USA před loňskými prezidentskými volbami a připomíná i další skutečné události z uplynulých let – včetně vzpomínek na tragédii z 11. září, či protestního hnutí Occupy Wall Street.

Jedna z klíčových dějových linek sleduje okolnosti žaloby vůči protiprávnímu propuštění, podanou nespokojeným zaměstnancem. Hlavní dějovou linkou je však profesní boj celého zpravodajského týmu za vskutku nezávislou novinářskou práci, bez ohledu na politické, obchodní nebo čistě soukromé překážky.Seriál z produkce HBO směšuje fikci a skutečnost - odehrává se v zákulisí smyšlené zpravodajské televizní stanice ACN Network (neboli Atlantic Cable News), ale události, které hrdinové ve své práci sledují, se opravdu odehrály, ať už to byl výbuch ropné plošiny, zabití Usámy bin Ládina nebo postřelení americké kongresmanky.

Dramatická série Newsroom, která se vyznačuje kulometnými dialogy a dynamickým dějem, získal také tři nominace na televizní obdoby Oscarů, výroční ceny Emmy, které se vyhlašují v září.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Emily Mortimer, Jeff Daniels, Aaron Sorkin

Filmy:
Newsroom

Kategorie:
Televize,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, americké celebrity, zahraniční herečky, americké seriály, herci, zahraniční herci, američtí herci, zahraniční seriály, seriály HBO, Jeff Daniels seriál, Jeff Daniels foto, Jeff Daniels fotky, Jeff Daniels Newroom, Jeff Daniels role v seriálu, Jeff Daniels HBO
TOPlist