Drsný motorkář Gerard Butler je Kazatel Kalašnikov!

10.01.2012

Film vypráví skutečný příběh bývalého drogového dealera a zakladatele humanitární organizace Angels of East Africa! Životopisné drama o muži, který se rozhodl od základu změnit svůj život a našel poslání jako zachránce tisíců unesených a osiřelých dětí ve válkou zmítaném Súdánu, natočil oceňovaný režisér Marc Forster!

butler
Foto: Forum Film CZ

Bývalý motorkář a člen gangu Sam Childers (Gerard Butler), který se rozhodne pro životní změnu a odjede do východní Afriky pomáhat na místech zničených občanskou válkou, je otřesen nepopsatelnými hrůzami, které zde místní obyvatelé a obzvlášť děti prožívají.

Ignoruje varování svých zkušenějších kolegů a začne na vlastní pěst stavět sirotčinec v místě, jež ho nejvíce potřebuje – v samém středu teritoria ovládaného krutou Armádou Božího odporu, která verbuje do svých řad malé chlapce. Sam si však brzy uvědomí, že sirotčinec nestačí. Začne proto organizovat ozbrojené mise hluboko do území nepřítele, kde zachraňuje unesené děti ...Režisér Marc Forster (42) natočil během své kariéry několik filmů, ale zřejmě nejvíce ho proslavilo oscarové drama Ples příšer a životopisný snímek Hledání Země Nezemě, za jehož režii byl nominován na Zlatý glóbus. Mezi jeho další známá díla patří komedie Horší už to nebude, dramata Lovec draků a Hranice života nebo bondovka Quantum of Solace.

Jeho zatím poslední snímek Kazatel Kalašnikov je vlastně životopisem jedné netradiční osobnosti, takže bychom jej mohli označit jako jakýsi africký protipól k filmu Hledání Země Nezemě. Vzhledem k tomu, že hlavním hrdinou není žádný útlocitný literát, ale drsný motorkář, poetičnosti ubylo a přibylo více akčních scén a krve.

Režisér se však podle diváků neubránil tomu, aby do filmu zakomponoval určitá klišé, která jsou bohužel téměř vždy spojena s tématem pomoci třetímu světu ze strany západních organizací. A tak pokud přehlédnete lehce "slzytvorný", citově vyděračský a prokřesťansky orientovaný podtón filmu a budete vnímat jen ty akční scény, budete zřejmě spokojeni ...

Americká akční krimi Kazatel Kalašnikov/Machine Gun Preacher je v českých kinech k vidění od 12. ledna 2012.

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Madeline Carroll, Michael Shannon, Marc Forster, Michelle Monaghan, Gerard Butler, Kathy Baker

Filmy:
Kazatel Kalašnikov

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, Právě v kinech, Kazatel Kalašnikov film, Kazatel Kalašnikov trailer, Kazatel Kalašnikov video, Kazatel Kalašnikov foto, Kazatel Kalašnikov fotky, Kazatel Kalašnikov premiéra, Kazatel Kalašnikov ukázka, Kazatel Kalašnikov drama
TOPlist