Drama 127 hodin pojednává o boji horolezce s vlastní rukou!

01.02.2011

Americko-britské drama režiséra Dannyho Boyla je portrétem jedince v souboji s přírodou i se sebou samým! V hlavní roli drásavého dramatu natočeného podle skutečné události se představí americký herec James Franco!


Foto: bontonfilm.cz

Jedné páteční noci v dubnu 2003 se šestadvacetiletý Aron Ralston (James Franco) vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku ...

Mladík přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti.Oscarový režisér Danny Boyle opět překvapil výběrem tématu. Po veleúspěšném Milionáři z chatrče se tentokrát zaměřil na minimalistický portrét člověka, jedince bojujího s nepřízní osudu a s přírodou. Kritikové i diváci pějí na snímek právem jen samou chválu.

O kvalitách filmu svědčí skutečnost, že získal pět nominací na britské ceny BAFTA, tři nominace na Zlatý glóbus a především šest nominací na Oscara, včetně ocenění za nejlepší film. Danny Boyle sice Oscara za režii nezíská (nebyl vůbec nominován), ale představitel hlavní role James Franco je jistě favoritem na cenu za nejlepší mužský herecký výkon.

Drama 127 hodin má v českých kinech premiéru 3. února 2011.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Kate Mara, James Franco, Amber Tamblyn, Treat Williams, Lizzy Caplan, Danny Boyle, Clémence Poésy

Filmy:
127 hodin

Kategorie:
Celebrity, Filmy, Zahraniční celebrity, Právě v kinech,

Tagy:
americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, britští režiséři, britské filmy, 127 hodin foto, 127 hodin film, 127 hodin photo, 127 hodin trailer, 127 hodin video, 127 hodin ukázka, 127 hodin premiéra, 127 Hours trailer, 127 Hours video, 127 Hours photo, 127 Hours movie, 127 Hours film, Danny Boyle režie, Danny Boyle film, Danny Boyle movie
TOPlist