Domov aneb Vendeta po ruském způsobu!

04.09.2013

Snímek přichází do kin s podtitulem - V konfrontaci s vlastní minulostí je možné, že nás pohltí víc, než jsme si původně mysleli. Režisér Oleg Pogodin, tvůrce převážně akčních filmů přináší ve snímku Domov ponurý filmový žalozpěv o vyrovnávání se s minulostí, který je určený náročnějšímu publiku.

domov
Foto: Film Europe

V rozlehlém domě uprostřed ruských stepí se schází celá široká rodina. Když se po 25 letech náhle na prahu dveří objeví i nejstarší syn Viktor (Sergej Garmaš), na světlo začnou vyplavovat dosud nedořešené rodinné konflikty.

Nikdo však nemá ani tušení, že Viktor utíká před svou temnou minulostí a že bezcitní nájemní zabijáci v černých oblecích neúnavně hledají jeho tajný úkryt. Skutečným ohrožením už tedy nejsou jen komplikované rodinné vztahy, ale nebezpečí, které na ně číhá venku.

Ruský režisér Oleg Pogodin (48), který je autorem mnoha videoklipů, ale i četných úspěšných projektů pro televizi, zatím natočil drama Triumf (2000), akčňák Nepřemožitelný (2008) a sci-fi Zpátky na frontě 2 (2010). 

Ve svém čtvrtém celovečerním filmu vytvořil skličující drama s podmanivou silou filmových obrazů, kde je cítit vliv nejen ruských filmových velikánů Andreje Tarkovského či Nikity Michalkova, ale i amerických westernů se silným motivem osudovosti a divoké přírody.

Sergej Garmaš, představitel pronásledovaného Viktora, získal za svůj herecký výkon prestižní sošku Nika, ruskou obdobu amerických Oscarů. Soudě podle traileru půjde asi o netradiční kombinaci dvou protichůdných žánrů - poetického a akčního, kde se bude trochu hledět do krajiny a hodně střílet ...

Ruské drama Domov/Dom je v českých kinech k vidění od 5. září 2013.

Celebrity:
Sergej Garmaš, Jekatěrina Rednikova, Bogdan Stupka, Oleg Pogodin

Filmy:
Dom

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, Zahraniční celebrity, zahraniční herečky, ruské celebrity, herci, zahraniční herci, zahraniční režiséři, režiséři, ruští režiséři, ruští herci, evropské filmy, ruské filmy, ruské herečky, Oleg Pogodin film, Oleg Pogodin režie, Oleg Pogodin Domov, Oleg Pogodin Dom
TOPlist