Do Prahy se po třech letech vracejí The Holmes Brothers

31.10.2013

Americké muzikantské trio se ve čtvrtek 31. října představí na koncertě v pražském Lucerna Music Baru! Kapela The Holmes Brothers, která hraje hudbu na pomezí gospelu, blues a rocku, přijíždí do české metropole po třech letech v rámci koncertní série Prague International Bluenights.

holmes
The Holmes Brothers
Foto: Promo

Cesta bratrů Shermana (baskytara, zpěv) a Wendella (kytara, klavír, zpěv) na vrchol sice byla poměrně dlouhá. Jako synové středostavovské rodiny z města Christchurch ve státě Virginia byli k hudbě vedeni už od raného dětství.

Postupně se naučili ovládat několik nástrojů a starší Sherman dokonce vystudoval hudební kompozici na univerzitě. Zkraje šedesátých let opustili rodné prostředí a vydali se za muzikantským štěstím do New Yorku, kde se jako spoluhráči mnohých slavných hvězd vypracovali mezi místní elitu.

V roce 1968 se seznámili s Williem “Popsym” Dixonem (bicí, zpěv) – a trio The Holmes Brothers bylo na světě, byť pod tímto názvem funguje až od začátku osmdesátých let.Sourozence vždy ovlivňovala na jedné straně bluesová hudba Jimmyho Reeda či B. B. Kinga, na straně druhé měli vždy velký vztah ke gospelu. V jejich nahrávkách ovšem najdeme v poslední době i prvky rocku či country.

Pro The Holmes Brothers je mimo jiné typický zpěv všech tří členů, který dává jejich písním velmi zajímavý rozměr. Pražský koncert začíná 31. října ve 20 hodin v Lucerna Music Baru.

Interpreti:
The Holmes Brothers

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, zpěváci, americké celebrity, zahraniční zpěváci, američtí zpěváci, hudebníci, američtí hudebníci, zahraniční hudebníci, muzikanti, američtí muzikanti, zahraniční muzikanti, The Holmes Brothers foto, The Holmes Brothers video, The Holmes Brothers Praha, The Holmes Brothers Lucerna, The Holmes Brothers hudba, The Holmes Brothers trio, The Holmes Brothers gospel, The Holmes Brothers blues, The Holmes Brothers rock
TOPlist