DK: Dokument o životě a smrti radikálního architekta Davida Kopeckého!

04.11.2013

Snímek ukazuje život člověka, který nikomu v ničem neustupoval a byl za to stejně obdivován jako bit! Hlavním hrdinou dokumentárního filmu DK je zesnulý český architekt David Kopecký (1963-2009), který byl označován za "stavitele, který nejradši bourá".

david
Foto: Aerofilms

David Kopecký byl plachý excentrik, chladnokrevný panikář, asketický hédonik, velkorysý uzurpátor a vynálezce života. Nikdy nepřestal s odstrojováním a demolováním, dokud nedosáhl svého: zdi a předměty přestaly existovat, zůstalo jen zachycené světlo.

Je však možné svobodně vynalézat a přitom přežít ve světě finančníků a maloměstských představ o životě? Lze si zachovat přesnost a čistotu a nelikvidovat přitom sebe i okolí? Dá se žít s vizionářem? Čím se platí za život bez kompromisu?

Dokumentaristka Bára Kopecká (43), režisérka, dramaturgyně, scenáristka, střihačka, publicistka a filmová pedagožka, absolvovala katedru střihové skladby na FAMU a od počátku 90. let spolupracuje s řadou českých i zahraničních filmových produkcí a televizí.

Snímek DK, v němž představuje životní příběh svého zesnulého manžela, je jejím celovečerním debutem. Režisérka zvolila jako metodu vyprávění koláž složenou z fragmentů vzpomínek na téma hledání identity.

Vzhledem k tomu, že titulní hrdina je značně rozporuplná osobnost (ačkoliv jej zná spíš okruh nadšenců architektury), bude jistě i tento film experimentálního ražení budit u mnoha lidí různé emoce ...

Dokumentární film DK je ve vybraných českých kinech k vidění od 7. listopadu 2013.

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, české filmy, český film, režisérky, české režisérky, Právě v kinech, dokumenty, české dokumenty, dokumentární filmy, architekti, čeští architekti, české dokumentaristky, dokumentaristky, Bára Kopecká film, Bára Kopecká režie, Bára Kopecká dokument, Bára Kopecká DK
TOPlist