Den zrady: Ryan Gosling a George Clooney chtějí do Bílého domu!

09.02.2012

Příběh o sexu, ambicích, loajalitě, zradě a pomstě se odehrává na pozadí okázalého divadla moderní politiky! Americké drama Den zrady, který natočil herec George Clooney, mapuje osudy mladého tiskového mluvčího, který se stane obětí zákulisních intrik, zrádných manipulací zkušených kolegů a svodů mladé praktikantky.

den
Foto: EEAP Film Distribution

Mladý idealistický mluvčí Stephen Meyers (Ryan Gosling), který pracuje pro nadějného demokratického kandidáta na prezidenta Mikea Morrise (George Clooney), čelí dilematu s velice lákavými možnostmi volby a musí si vybrat, zda zvolí cestu loajality či vlastních ambicí, realizovaných bez ohledu na následky.

Vítězství v primárkách ve státě Ohio je pro kandidáty strategicky důležité a Stephen je ochoten pro svého šéfa učinit cokoliv. Sám se však brzy přesvědčí, že tajná schůzka s mluvčím konkurenčního kandidáta (Paul Giamatti) nebyla zrovna nejlepším řešením ...

Držitel Oscara za film Syriana George Clooney (50) je nejenom zdatným hercem, ale také nadějným režisérem, který má se svými filmy docela slušné úspěchy u kritiků i diváků. Režijně debutoval komedií Milujte svého zabijáka (2002), pak získal šest oscarových nominací za retrodrama Dobrou noc a hodně štěstí (2005) a uspěl i s romantickým filmem Tvrdé palice (2008).

Jeho poslední film, politické drama Den zrady, za nějž obdržel nominaci na Oscara za scénář, je jeho zřejmě nejambicióznějším dílem. Nejenže si herec sám nadělil roli kandidáta na prezidenta, ale do hlavních rolí obsadil velké hollywoodské hvězdy, které předvádějí vskutku excelentní výkony. Snímek má dobré tempo (i když se v něm první hodinu nic neděje) a opravud napínavým stylem odhaluje zákulisí americké politiky.

Jedinou slabinou filmu tak vlastně je jeho námět, který je natolik vzdálený českému, potažmo evropskému divákovi, že se pak nelze divit tomu, kdyby se toto dobře napsané drama po návratu z kina vykouřilo z hlavy jako cigarety, které ve snímku bez ustání hulí Philip seymour Hoffman ...

Originální název filmu The Ides of March je reminiscencí na den zavraždění Julia Caesara, tedy 15. březen roku 44 př. n. l. Slovo "Idy" totiž označovalo v římském kalendáři vždy 15. den v měsící březnu, květnu, červenci a říjnu. Český distributor se však rozhodl, že většinovému publiku, pro nějž je název "Břenové Idy" spíše nesrozumitelný, nabídne jasně znějící "Den zrady".

Americké politické drama Den zrady/The Ides of March má v českých kinech premiéru 9. února 2012.

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
George Clooney, Philip Seymour Hoffman, Marisa Tomei, Jeffrey Wright, Evan Rachel Wood, Paul Giamatti, Ryan Gosling

Filmy:
Den zrady

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, americký film, Právě v kinech, George Clooney film, Den zrady foto, Den zrady fotky, Den zrady trailer, Den zrady video, Den zrady premiéra, Den zrady ukázka, Den zrady film, George Clooney Den zrady, George Clooney režie, George Clooney The Ides of March, The Ides of March
TOPlist