Dědicové skladatele se chtějí soudit s Teorií velkého třesku kvůli Soft Kitty

29.12.2015

Pokud jste milovníci seriálu Teorie velkého třesku, pak jistě víte, že písnička Soft Kitty, česky Koťátko, robátku, je oblíbená geniálního fyzika Sheldona. Dědicové po hudebním skladateli, který tuto písničku složil, nyní chtějí tvůrce seriálu žalovat, protože si prý ke skladbě nevyžádali autorská práva.

Jim Parsons
Zdroj: Photo © CBS Television

Tato skladba je v anglicky mluvících zemí notoricky známá, do značné míry zde zlidověla. To, že má někdo ke skladbě autorská práva tedy do značné míry překvapí. A přece je tomu tak. Ke skladbě  napsala slova Edith Newlin v roce 1937 a právě její dcera Margareth chce žalovat tvůrce seriálu po mnoha letech vysílání.

Margareth chce nejenom peníze za používání písničky, ale také požaduje, aby se v seriálu už písnička nemohla nikdy použít. Doufejme, že jí soud nedá za pravdu a že nás bude Sheldon písničkou oblažovat i nadále!

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Jim Parsons

Filmy:
Teorie velkého třesku

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity, Videa,

Tagy:
showbyznys, americké seriály, komediální seriály, americké sitcomy, sitcomy, Big Bang Theory, Teorie velkého třesku seriál, Teorie velkého třesku online, slavné seriály, Teorie velkého třesku žaloba, Teorie velkého třesku Soft kitty, písnička Soft kitty, celebrity žaloby, Edith Newlin, Edith Newlin žaloba, Big Bang Theory žaloba, Big Bang Theory online
TOPlist