David Lynch mění profesi - vydává hudební album!

09.11.2011

Americký režisér se rozhodl vydat své první hudební album s názvem Crazy Clown Time! Slavný filmař se obul do žánru rockové a elektronické hudby, která zcela odpovídá stylu jeho filmů.

David Lynch
Zdroj: Universal Pictures

David Lynch (65), který se proslavil mysteriózními filmy Mulholland Drive, Lost Highway nebo Twin Peaks, vyměnil profesi režiséra za povolání hudebníka. Filmař si již dříve skládal ke svým snímkům vlastní hudbu, ale až teď se odvážil a natočil si desku dle svého gusta.

Americý režisér nejprve na konci roku 2010 zveřejnil dva tituly Good Day Today a I know, který získaly slušný ohlas, a tak s pomocí nezávislé společnosti Pias vzniklo celé album. Deska s názvem Crazy Clown Time je jeho ryze autorské dílo, protože David Lynch si sám napsal písně, sám hraje na kytaru i zpívá.Hudba hrála v jeho filmech vždy důležitou roli, ač to občas byly třeba jen zvuky či hluky, jako například v jeho celovečerním debutu Mazací hlava (1977), kde se objevila píseň, kterou napsal ve spolupráci s Peterem Iversem. Několik skladeb napsal také pro svůj zatím poslední snímek Inland Empire (2006).

Jeho nejoblíbenějším spolupracovníkem je americký skladatel Angelo Badalamenti (74), který složil hudbu hned k několika jeho filmům (Lost Highway, Modrý samet, Mulholland Drive, Příběh Alvina Straighta, Zběsilost v srdci a seriálu Městečko Twin Peaks), a který dokonce s režisérem několikrát nahrával filmovou hudbu v pražských studiích.

David Lynch, který před čtyřmi lety vytvořil vlastní hudební společnost David Lynch Music Company, se na svém prvním albu projevuje jako originální hudebník, jehož hlas trochu připomíná punk rockového zpěváka Iggyho Popa. Styl a technika písní je velmi podobná hudbě z jeho filmů, takže případní zájemci o desku nebudou určitě zklamáni ...

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
David Lynch

Filmy:
Modrý samet, Sloní muž, Mazací hlava, Inland Empire

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, youtube video, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, hudebníci, režiséři, američtí hudebníci, zahraniční hudebníci, magořiny, první film, šílenosti, surrealismus, David Lynch film, David Lynch režie, David Lynch deska, David Lynch hudební album, David Lynch první album, David Lynch album, David Lynch hudba
TOPlist